Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniczanka mistrzynią Polski w aerial hoop

Przez   /   12/06/2019  /   No Comments

Legniczanka  Aleksandra Fąfara została mistrzynią Polski w Akrobatyce Powietrznej – Aerial hoop (koło cyrkowe) w kategorii profesjonaliści. Teraz przed nią Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa zorganizowane przez Polish Federation Air Power Athletics. odbyły się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Rywalizowało w nich  blisko 300 zawodniczek i zawodników.

Aleksandra Fąfara jest stypendystką i artystką Fundacji Ocelot. – Ola trafiła na pierwsze zajęcia Ocelota w 2009 r. Ciężką pracą, zaangażowaniem i wytrwałością udowodniła, że warto urzeczywistniać marzenia. Dziś to wspaniała artystka Teatru Ocelot, którą możemy podziwiać w szekspirowskim „Śnie nocy letniej” i „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Zachwyca widzów w kraju, Europie i Azji. Trenuje też przyszłych mistrzów akrobatyki powietrznej – legnickie dzieciaki i młodzież – mówi Beata Zając, dyrektor artystyczny Teatru Ocelot.

Aleksandra, zdobywając mistrzostwo kraju, zakwalifikowała się do reprezentacji Polski. Warto podkreślić, iż poziom polskich zawodników jest bardzo wysoki, o czym świadczą ich wyniki na arenach międzynarodowych. W minionym roku podczas wrześniowych mistrzostw Europy Polska zajęła I miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej. W grudniu podczas mistrzostw świata osiągnęliśmy nie gorsze wyniki – zdobywając 15 medali z czego, aż 7 złotych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 103 dni temu dnia 12/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 12, 2019 @ 11:27 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Giganci siatkówki

Ligowi giganci siatkówki zawalczą o Puchar Prezydenta

Read More →