UM_grudzień
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniczanin podłączył się do prądu “na lewo”. Zapłaci

Przez   /   30/03/2017  /   No Comments

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 29-letniego mężczyznę w sprawie kradzieży energii elektrycznej. Za to przestępstwo grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu. Przypominamy, że „lewe” instalacje, to śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu uzyskali informację, z której wynikało, że na terenie jednego z garaży przy ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy jest założona „lewa” instalacja za pomocą, której następowała kradzież prądu. Przypomnijmy, że za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

29 marca br. legniccy policjanci w wyniku podjętych działań ustalili, a następnie zatrzymali 29-letniego mieszkańca Legnicy, który w garażu posiadał prowizoryczne przygotowaną instalację. Mężczyzna został zatrzymany i prosto ze swojego garażu trafił do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci ustalają wysokość wyrządzonych kradzieżą prądu strat. Za to przestępstwo grozi nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Przypominamy, że takie nielegalne instalacje mogą powodować potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców. Plątaniny iskrzących się przewodów mogą wywołać pożar. Dlatego, też apelujemy do mieszkańców o powiadamianie właściwych instytucji o istnieniu w budynkach czy też innym miejscach nielegalnych bądź wadliwych połączeń elektrycznych.

Pamiętajmy, nie reagując na zachowania niezgodne z prawem, dajemy sprawcom przyzwolenie na kontynuację przestępczego procederu.

Źródło: Policja Legnica

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 625 dni temu dnia 30/03/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 30, 2017 @ 3:17 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →