Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniczanie skrzykują się na ostatni spacer wśród lip

Przez   /   26/02/2016  /   No Comments

Przeciwnicy koncepcji ratusza, by poprowadzić Zbiorczą Drogę Południową przez park, organizują w sobotnie południe symboliczny Ostatni Spacer Aleją Lip.  Na wszystkich, którzy chcieliby do nich dołączyć, oczekują o godz. 12 w Parku Miejskim przy kładce na Kaczawie (na wysokości ul. Bielańskiej).

Z zapowiedzi prezydenta Tadeusza Krzakowskiego wynika, że budowa trzeciej przeprawy mostowej przez Kaczawę w ciągu przyszłej Zbiorczej Drogi Południowej rozpocznie się jeszcze w tym roku. Nowa trasa zepnie osiedle Piekary ze śródmieściem Legnicy na drugim brzegiem Kaczawy. Usprawni układ komunikacyjny miasta. Zbiorcza Droga Południowa ma biec od ul. Jaworzyńskiej w kierunku ul. Stromej i dalej przez rzekę w kierunku ul. Bielańskiej. Poza mostem projektanci przewidzieli budowę dwóch rond, placów parkingowe dla kilkuset samochodów, przejścia podziemnego między muszlą koncertową a “kabewiakiem’. Legniczanie nie kwestionują potrzeby takiej inwestycji, nie podoba im się jednak, że zdecydowano się poprowadzić ją przez teren zabytkowego parku i stuletniej alei lip. Wcześniejsze protesty w tej sprawie – m.in. mieszkańców Tarninowa – nie przekonały władz miasta do zaplanowania innego przebiegu trasy.

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1018 dni temu dnia 26/02/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 26, 2016 @ 4:47 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obl014

Debiut Chóru Katedralnego Diecezji Legnickiej

Read More →