basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnickie Wieczory Organowe – w katedrze

Przez   /   23/07/2018  /   No Comments

Zapraszamy na koncert kameralny w ramach Legnickich Wieczorów Organowych, który we wtorek (24 lipca) odbędzie się w legnickiej katedrze. Przed publicznością zaprezentują się Ewa Rułka – flety i Małgorzata Klorek – organy. Początek godz. 19.15. Wstęp wolny.

W programie utwory m.in.: P. Bryana, J.S. Bacha, K. Kurpińskiego, L. Raszka, J. Girsona, L. Raszeka, F. Nowowiejskiego.

Małgorzata Klorek Ukończyła studia na wydziałach Wychowania Muzycznego oraz Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Polsce, Niemczech, Belgii, Czechach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Od lat organizuje Kurs Interpretacji Muzyki Organowej w Szczecinie, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego (Polska) i Kurs Improwizacji Organowej, pod kierunkiem prof. Tomasza Adama Nowaka (Niemcy). Jest koordynatorem polsko-niemieckiego projektu Europejskiej Akademii Organowej w Wartin (Niemcy). Prowadzi klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie. Jest kierownikiem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych. Ma w dorobku nagrania radiowe, telewizyjne oraz płytowe.

Ewa Rułka – Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense, wykonując utwory od baroku po muzykę współczesną. Aktywnie działa na rzecz podniesienia poziomu szkolnictwa artystycznego, organizując kursy i warsztaty dla uczniów oraz nauczycieli szkół muzycznych, prowadzone przez uznanych artystów i wybitnych pedagogów. Umiejętności doskonaliła na kursach interpretacji muzycznej oraz metodyki nauczania indywidualnego i zespołowego, prowadzonych m.in. przez profesorów: Philippa Bernolda, Marię-Lennę Mäkila, Antoniego Wierzbińskiego. Prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Warszawie.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 215 dni temu dnia 23/07/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 23, 2018 @ 12:30 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stuk-puk-451276

Stuk Stuk. Polacy, Łemkowie i Ukraińcy ponad podziałami

Read More →