Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnickie Targi Edukacyjne. Tłumy w Akademii Rycerskiej

Przez   /   02/04/2019  /   No Comments

Pod hasłem „Legnica usuwa bariery do kariery” (2 kwietnia) w Akademii Rycerskiej zorganizowano Legnickie Targi Edukacyjne. Takiego tłumu młodzieży mury Akademii nie widziały już dawno.

W nowym roku szkolnym będziemy mieć do czynienia z kumulacją dwóch roczników: absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. We wrześniu naukę w szkołach średnich rozpocznie ponad 2600 uczniów. To dwukrotnie więcej, niż w roku 2018.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do zapewniania miejsc w szkołach wszystkim absolwentom – mówił otwierający targi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Mamy dobrze rozbudowaną i nowoczesną bazę oświatową, dobre zaplecze dydaktyczne i kadrowe. Miejsc w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nie zabraknie.

Prezydent Legnicy, dziękując organizatorom targów i młodzieży za jej bardzo liczne przybycie, podkreślał główny cel swej polityki oświatowej, którym jest kształcenie zgodne z potrzebami rynku pracy. – Przybliżamy wam bogaty rynek edukacyjny Legnicy, życząc dobrych wyborów na dorosłe życie zawodowe – dodał Tadeusz Krzakowski.

Organizatorami targów są: Urząd Miasta, wszystkie legnickie licea ogólnokształcące, szkoły zawodowe oraz Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Nauczycieli oraz Legnickie Centrum Kultury. Swoje stoiska z ofertami przedstawiło 16 legnickich szkół oraz 17 firm współpracujących ze szkołami, czyli potencjalni pracodawcy.

Podczas targów uczniowie i rodzice spotykali się z doradcami zawodowymi i psychologami, którzy wspierają młodzież w podjęciu często trudnej decyzji o wyborze drogi edukacyjno-zawodowej. Eksperci odpowiadali na pytania dotyczące wymaganych kompetencji i kwalifikacji, gwarantujących zawodowy i finansowy sukces młodzieży w różnych branżach.

Targi szczególnie promują szkoły branżowe I stopnia i technika, Legnica jest bowiem jednym z najlepiej zorganizowanych na Dolnym Śląsku ośrodkiem nowoczesnego kształcenia zawodowego w partnerstwie z pracodawcami.

Szkoły i pracodawcy prezentowali podczas targów działanie nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych, jak np.: drukarki 3D, interaktywne modele 3D, skaner z drukarką 3D, modele w rozszerzonej rzeczywistości (AR), teleskopy, bibliotekę multimedialną CORINTH oraz galerie zdjęć i materiałów video. Odbyły się także moderowana debata na temat cyberprzemocy i fonoholizmu oraz panel informacyjny dla rodziców.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 77 dni temu dnia 02/04/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 2, 2019 @ 3:43 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drones-4147149_960_720

Drony nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych

Read More →