Robert życzenia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legniccy beneficjenci Programu KLUB

Przez   /   09/09/2018  /   1 Comment

Osiem legnickich klubów sportowych otrzymało dofinansowanie w ramach III edycji rządowego Programu Klub. Są to: Legnicki Klub Taekwon-do, UKS Sprint Legnica, KS Sparta Legnica, MKS „Miedź” Legnica, KKS Tora Legnica, UKS Delfinek Legnica, TKKF Śródmieście Legnica, KSz „Miedź” Legnica.

Rządowy Program „Klub” to bezpośrednie wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenie trenerów. Kwota wsparcia wynosi: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczono aż 40 mln zł.

źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 222 dni temu dnia 09/09/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 11, 2018 @ 2:04 pm
 • W dziale: sport

1 komentarz

 1. Czarek - zlituj się pisze:

  Marszałek Cezary Przybylski zrobił podróżującym do i przez Legnicę prezent przedwyborczy. Należące do marszałka Koleje Dolnośląskie właśnie wprowadziły opłatę 2 zł. za skorzystanie z toalety.
  To prawda, że niektórzy zrobili sobie tam potajemną pijalnię taniego piwa – ale przecież ochrona ich wyprowadzała, ochroniarzy jest 5-ciu, płaci się za nich ZUS i tak siedzą i mało robią.

  Musisz mieć monetę 2 zł – a jak nie to nie sikasz.
  Masz kartę i na karcie miliony – nie sikasz.
  Masz 10 zł – nie sikasz.
  Masz 5 zł – nie sikasz.
  Masz 2 zł ale po złotówce – nie sikasz.

  Sikasz tylko jak masz monetę 2 zł. Nie masz to rób w majtki albo trzymaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piknik-768x512

Będzie Piknik Siatkarski w parku Miejskim w Legnicy

Read More →