basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnickie Balbinki i Quest oczarowały tańcem

Przez   /   11/12/2017  /   No Comments

W sobotę, 9 grudnia znany legnicki zespół Balbinki i jego starsza grupa Quest odnieśli kolejny sukces artystyczny. Podczas VI Krapkowickich Zderzeń Tanecznych zaprezentowali się w 6 kategoriach tanecznych, zdobywając 6 medali i 4 puchary za pierwsze miejsca.


Ta impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród tancerzy z całej Polski. Ponad 1000 uczestników rywalizowało w różnych kategoriach, prezentując bardzo wysoki poziom.
Najwyższe miejsca na podium przypadły legniczanom za: Inne formy tańca 12-15 lat, Mini formacje HIP-HOP do 11 lat, Mini formacje HIP-HOP 12-15 lat i Show Dance 12-15 lat. Drugie miejsce było za Formacje HiP-HOP 12-15 lat, a trzecie za Formacje HIP-HOP do 11 lat.
- Dzieci wróciły do Legnicy bardzo zmęczone – powiedziała towarzysząca artystkom jedna z mam, Małgorzata Bajon-Moi – ale wiszące na szyjach medale zrekompensowały całodniowy trud. Balbinki i Quest z uśmiechem na ustach zapowiadają przyszłoroczny powrót do Krapkowic – dodaje pani Małgorzata.
Zespół Taneczny Balbinki działa przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy. Jego instruktorką, choreografką i szefową artystyczną jest Lucyna Kołodyńska, która założyła zespół i z powodzeniem prowadzi go do dziś.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. MAREK MOI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kyczera-209

Kyczeriada nad Kaczawą czyli 25-lecie zespołu Kyczera

Read More →