Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnicki teatr pozyskał 1,5 mln zł na spektakle i remonty

Przez   /   03/07/2017  /   No Comments

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy dowodzi, że jest nie tylko jedną z najważniejszych scen w kraju, ale też skutecznym łowcą grantów. W roku 2017 pozyskał 941 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i 560 tys. zł z Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Co robi z pieniędzmi?

Połowę pozyskanych pieniędzy stanowi dofinansowanie do działalności artystycznej teatru.

To m.in. 200 tys zł z MKiDN oraz 130 tys. zł od marszałka na premiery przygotowane w ramach cyklu „Świat jest gdzie indziej – Ten świat jest takim, jakim go czynimy”, zakładającego, że teatr jest równie dobrym narzędziem poznawania świata jak media, literatura, internet.  Do tej idei nawiązywał wystawiony w lutym „Makbet” Williama Szekspira w reżyserii Lecha Raczaka oraz  grana od kwietnia “Inwazja jaszczurów” Karola Capka w reżyserii. Robert Talarczyka.
Teatr pozyskał 300 tys. zł (połowę z MKiDN, połowę z UMWD) na swoje Wielkie Świętowanie, czyli obchody 40 lat polskiej sceny w Legnicy i 175 lat budynku legnickiego Teatru. Od kilku miesięcy legniczanie są zapraszani do udziału w kolejnych  rocznicowych przedsięwzięciach, ale kulminację roku jubileuszowego – uroczystą premierę  spektaklu “Labirynt świata i raj serca” Ludwika Kundery w reżyserii Jacka Głomba i galę – zaplanowano na listopad.

Do tego trzeba doliczyć pieniądze na projekt edukacyjny „Teatr w drodze” (50 tys. zł z MKiDN, 12,5 tys. zł z UMWD) oraz Festiwal Gruziński na Dolnym Śląsku ( 53.5 tys zł z UMWD).

W 2017 roku Teatr Modrzejewskiej pozyskał 755 tysięcy złotych na remonty i inwestycje, w tym od marszałka 405 tys. zł na wymianę instalacji centralnego ogrzewania w swej siedzibie, 150 tys. zł na remont dachu,  40 tys. zł na zakup wyposażenia. Do zakupu wyposażenia wydatnie dorzuciło się (160 tys. zł) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

czyczerski

Czyczerski, Szarek i Pasis weszli do rady nadzorczej

Read More →