PWSZ_MOTO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Policja ujęła grupę włamywaczy

Przez   /   16/05/2018  /   No Comments

Policjanci z Legnicy zatrzymali cztery osoby podejrzanie o włamanie do domku jednorodzinnego na terenie miasta i okradzenie go na kwotę ponad 13 tys. zł. Łupem włamywaczy padł m.in. sprzęt budowlany, elektronarzędzia, rowery i felgi samochodowe z oponami. 

Do włamania doszło pod koniec kwietnia. Zginęły piła, sprężarka, szlifierka, wiertarka, wkrętarka, maska spawalnicza, walizka z kluczami, butla gazowa, 3 rowery, sprzętu wędkarski, felgi wraz z oponami, odkurzacz oraz opryskiwacza. Wnikliwie badając sprawę, policjanci upewnili się, że dom został okradziony najprawdopodobniej przez cztery młode osoby. Po zebraniu informacji i dokonaniu niezbędnych sprawdzeń, funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania wytypowanych sprawców.  Znaleziono przy nich i zabezpieczono rzeczy pochodzące z włamania do domku. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 23-32 lata oraz 19-letnia kobieta.

- Śledczy Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zebrali szeroki materiał dowodowy, z którego wynika, że sprawcy wspólnie i w porozumieniu dokonali włamania się do domu jednorodzinnego – informuje podkom. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 127 dni temu dnia 16/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 18, 2018 @ 2:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka-021-1024x681

Kto idzie po mandat radnego w Złotoryi (RAPORT)

Read More →