Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka Policja odzyskała skradzione w Czechach auto

Przez   /   29/08/2017  /   No Comments

Legniccy policjanci w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali po pościgu mężczyznę, poruszającego się pojazdem marki Mercedes skradzionym na terenie Republiki Czeskiej. Zatrzymany 29 latek to mieszkaniec Legnicy.

Do zatrzymania doszło w ubiegły piątek po tym, jak funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku pracy operacyjnej, uzyskali informację, że w jednej z podlegnickich miejscowości znajduje się pojazd pochodzący z kradzieży.
Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli zaparkowany samochód marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. Siedzący w mercedesie mężczyzna na widok policjantów gwałtownie ruszył próbując staranować radiowóz i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Uciekając mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania a przy próbach wyprzedzenia kilkukrotnie próbował zepchnąć radiowóz na inne pojazdy albo przydrożne elementy infrastruktury. Podczas jazdy kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla funkcjonariuszy oraz innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze. W pewnym momencie kierowca mercedesa wjechał w zamkniętą uliczkę, na końcu drogi porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.
Na miejsce dotarły już inne radiowozy i policjanci w trakcie przeszukania terenu zatrzymali mężczyznę, który próbował ukryć się na polu kukurydzy. 29-letni legniczanin trafił do policyjnego aresztu. A w poniedziałek Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 2 m-cy aresztu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Skradziony pojazd został zabezpieczony i przewieziony na parking policyjny. Jak ustalili policjanci został on skradziony na terenie Republiki Czeskiej 25 sierpnia tego roku. Wartość odzyskanego samochodu to 200 tysięcy złotych.

podinsp. Anna Farmas-Czerwińska

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 419 dni temu dnia 29/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 29, 2017 @ 10:45 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

legnica-sesja-nadzwyczajna-015

Skład Rady Miejskiej w Legnicy na nową kadencję

Read More →