Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka fabryka extasy. Policja rozbiła narkogang

Przez   /   29/11/2017  /   No Comments

Sąd uwzględnił wnioski o tymczasowe aresztowanie kobiety i dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej produkującej w Legnicy na masową skalę narkotyki.  W miejscu ich zatrzymania ujawniono m.in 3 kilogramy substancji psychotropowej, kilkaset gotowych tabletek extasy, tabletarkę i stemple do ich wytwarzania oraz półprodukty niezbędne do takiej produkcji.

 

 

Policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Bydgoszczy wpadli na trop produkcji tabletek extasy. Zebrany materiał wskazywał, że nielegalny proceder odbywał się w Legnicy.Wieczorem 24 listopada funkcjonariusze  CBŚ wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy weszli do piwniczno-magazynowych pomieszczeń na terenie miasta, gdzie prowadzono produkcję. Na gorącym uczynku zatrzymano troje członków zorganizowanej grupy przestępczej: kobietę i dwóch mężczyzn. Jeden z nich, Tomasz J., próbował ucieczki. Rzucił się na  funkcjonariusza legnickiej Policji z metalowym prętem. Broniąc się, policjant oddał w jego kierunku strzał ze służbowej broni palnej i ranił Tomasza J. w udo. Rana była niegroźna i po opatrzeniu przez lekarza, mężczyzna mógł brać udział w czynnościach procesowych prowadzonych przez legnicką prokuraturę.

“Podczas przeszukania pomieszczeń piwniczno-magazynowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzia i przedmioty wykorzystywane do wytwarzania tabletek zawierających MDMA, tj.: elektrycznej tabletkarki wraz z metalowymi stemplami, 7 kilogramów substancji proszkowych wypełniających i koloryzujących, pojemniki z tworzywa sztucznego, blender, maseczki przeciwpyłowe, filtry, sita, wagi elektroniczne, kilkaset pustych woreczków strunowych i gotowe tabletki zawierające MDMA” – głosi komunikat Centralnego Biura Śledczego Policji.

Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, informuje: – Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Legnicy przedstawili zatrzymanym zarzuty popełnienia następujących przestępstw: działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz ich dalszej dystrybucji, tj. czynu z art. 258 § 1 k.k., a ponadto przedstawiono każdej z osób podejrzanych różnej treści zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy z dnia 29.07.2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, takich jak: wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych .

Tomasz J., który zaatakował prętem policjanta, jako jedyny mu zarzuty popełnienia aż pięciu przestępstw. Odpowie nie tylko za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe, ale też za czynną napaść na policjanta przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu.

Prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie całej trójki. Sądu Rejonowego w Legnicy przychylił się do jej wniosku.

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji w Legnicy produkowano tabletki extasy z logo You Tube, Superman, Batman, Transformers. Z przejętych przez Policję 3 kilogramów gotowej substancji zawierającej MDMA przestępcy mogli by wyprodukować około 25 tysięcy tabletek extasy o czarnorynkowej wartości 250 tysięcy złotych.


 

FOT. CBŚP.POLICJA.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 381 dni temu dnia 29/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 30, 2017 @ 6:55 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →