Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniccy seniorzy walczą o tańsze bilety MPK

Przez   /   30/12/2014  /   No Comments

Na ulicy Najświętszej Marii Panny seniorzy zbierają wśród przechodniów podpisy pod wnioskiem w sprawie ujednolicenia ulg na przejazdy miejską komunikacją. Chcą, aby emeryci i uczniowie płacili, tak jak studenci, 50 procent za przejazdy autobusami MPK w Legnicy. Wniosek z podpisami mieszkańców zamierzają złożyć do prezydenta, który jest władny przygotować stosowny projekt uchwały.

Dziś seniorzy (i młodzież szkolna) za bilet ulgowy MPK w Legnicy płacą 1,80 zł, podczas gdy studenci mogą jeździć za 1,50 zł. Uczestnicy realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich projektu aktywizującego seniorów, uznają ten niejednolity system ulg za poważny problem, przyczynę szeregu nieporozumień i niepotrzebnych nerwów.  Proponują wprowadzenie takiego samego biletu ulgowego za 1,50 zł dla wszystkich: studentów, uczniów, emerytów i rencistów.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

legnica-sesja-nadzwyczajna-015

Skład Rady Miejskiej w Legnicy na nową kadencję

Read More →