SunnyClub2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica zwiększa o 550 tys. zł pulę budżetu obywatelskiego

Przez   /   02/03/2018  /   1 Comment

W środę 21 marca rozpoczyna się składanie wniosków do VI edycji LBO. Inwestycje będą realizowane w 2019 r. W porównaniu do poprzednich lat są zmiany. Dostaniemy więcej pieniędzy na projekty i  wydłuży się termin składania wniosków.

- W ciągu tych lat obserwujemy jak budżet obywatelski ewoluuje i inspiruje mieszkańców – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tadeusz Krzakowski. – Cieszy się coraz większą popularnością. Buduje aktywność społeczną legniczan, wzmacnia ich tożsamość.

W porównaniu do lat poprzednich na każdy z 11 obszarów będzie przypadała kwota 250 tys. zł, czyli o 50 tys. zł więcej. To pozwoli np. na realizację dwóch czy nawet trzech inwestycji w danym obszarze. O tydzień też wydłuży się termin składania wniosków.

Legnicki Budżet Obywatelski jest bardzo popularny wśród mieszkańców, którzy masowo głosują na projekty.  I oczywiście korzystają z placów zabaw, siłowni pod chmurką, chodników, parkingów i innych inwestycji, które długo będą nam wszystkim służyły przez lata.

Źródło: Legnica.eu

FOT. LEGNICA.EU

 

 

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Kałamarnica pisze:

    Wina PiSu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dr kowalik i owsiak

Honorowe obywatelstwo Legnicy dla dra Kowalika?

Read More →