agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Zakończyła się przebudowa ul. Jaworzyńskiej

Przez   /   17/07/2017  /   No Comments

Dokonany został odbiór końcowy tej jednej z największych inwestycji drogowych w mieście. Co zrobiono? Nową nawierzchnię jezdni, kilka kilometrów chodników i ścieżek rowerowych, ronda, zatoki autobusowe, nowe oświetlenie, kanalizację. Wartość inwestycji to niemal 52 mln zł. Prace wykonywała firma Skanska.

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowców była priorytetem. Największe zmiany w tym zakresie zaszły na skrzyżowaniach ul. Jaworzyńskiej z ulicami Andersa, Chłapowskiego i Traugutta oraz na skrzyżowaniu z ulicami Rataja i Oświęcimską, gdzie powstały ronda. Zwiększają one przepustowość skrzyżowań, a w konsekwencji ruch jest bardziej płynny. Zmiany te podnoszą bezpieczeństwo jazdy i eliminują ryzyko najgroźniejszego zderzenia czołowego.

Wprowadzono dodatkowe pasy na skrzyżowaniach, które ułatwiają kierowcom skręt w lewo.  Do bezpieczeństwa przyczynia się również 180 nowych latarni, które oświetlą ulicę po zmroku. Nowe oświetlenie LED nie tylko poprawi widoczność, ale umożliwi także oszczędności. Zadbano również o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, dla których powstało siedem kilometrów chodników oraz cztery kilometry ścieżek rowerowych.

Projekt w liczbach – porównania

Podczas budowy Skanska wykopała 90 tys. m sześc. ziemi, wyłożyła 17 tys. ton masy bitumicznej. Dla porównania, masę bitumiczną zużytą podczas tego projektu można byłoby użyć do wyłożenia 20 boisk piłkarskich warstwą o grubości 5 cm. Ziemia z wykopów napełniłaby 36 basenów olimpijskich.

  • 4 km nowej nawierzchni
  • 7 kilometrów chodników
  • 4 km ścieżek rowerowych
  • 5 km kanalizacji deszczowej
  • 2 km kanalizacji sanitarnej

Żródło: Urząd Miasta w Legnicy, Legnica.eu,
FILM YOUTUBE.PL/ Skanska

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 338 dni temu dnia 17/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 17, 2017 @ 11:51 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Kolorowe-Święto-Legnicy-MEGA-FOTOGALERIA-«-24legnica.pl-Google-Chrome-2017-09-07-163612.bmp-300x224

Bezpłatne autobusy dowiozą legniczan na święto miasta

Read More →