Kini kobiet Helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica z sąsiadami dla niepełnosprawnych

Przez   /   06/04/2018  /   1 Comment

Legnica uczestniczy w projekcie Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych o wartości ponad 10 mln zł.

Dziś w legnickim Urzędzie Miasta porozumienie o współpracy w realizacji projektu Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych podpisali:  starosta powiatu złotoryjskiego Ryszard Raszkiewicz, starosta powiatu legnickiego Janina Mazur,  prezydent Tadeusz Krzakowski   i Małgorzata Wnęk  z Fundacji Ekonomii Społecznej w Złotoryi.

Inicjatywa skierowana jest do co najmniej 355 niepełnosprawnych z powiatu złotoryjskiego, legnickiego i Legnicy. Jego wartości  to ok. 10, 8 mln zł z czego dofinansowanie unijne ok. 9,1 mln zł. Projekt będzie realizowany od 1 maja tego roku do 30 kwietnia 2020 r. Jego liderem jest powiat złotoryjski

- Wspólnie może zrobić bardzo wiele dla osób niepełnosprawnych i wykluczonych z życia – powiedział starosta Złotoryjski Ryszard Raszkiewicz. – Dotrzeć do ludzi, którzy mają problemy z aktywizacją zawodową , które mają trudności z poradzeniem sobie w życiu.

- Ta inicjatywa daje szansę na zatrudnienie tych osób – dodał prezydent Tadeusz  Krzakowski. – Dzięki czemu będą przydatni i będą mogli funkcjonować . Ten projekt ma głęboki sens społeczny i wymiar ekonomiczny.

Starosta Janina  Mazur: – To dla nas zaszczyt uczestniczyć w tej inicjatywie.  Ona umożliwi naszym mieszkańcom realizację swoich marzeń.

Celem tego projektu jest integracja i aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez poprawę i wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia. Dla wielu z tych osób będzie to szansa np. na wyjście z domu. Będą mogły się szkolić z obsługi recepcji, małej poligrafii, przyrządzania posiłków, kucharstwa, kelnerstwa.  Zajęcia będą realizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Zakład Aktywności Zawodowej w  Świerzawie.

1 maja ruszy kampania promocyjna tego  projektu i nabór uczestników.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Ciekawski pisze:

    Super Panie Starosto! A jak tam złotoryjski szpital?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sso andrzej szliwa

Pod górkę. Proces mecenasa oskarżonego o oszustwa

Read More →