basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

“Legnica z nieba”. Nowe kalendarze dla legniczan

Przez   /   08/12/2017  /   No Comments

W czwartek, 14 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Piastów odbędzie się uroczysta premiera kalendarza miejskiego na 2018 rok. Legnickie, kolekcjonerskie kalendarze wydawane od 2002 roku, są artystyczną wizytówką miasta.

Legnicki kalendarz na 2018 rok to „Legnica z nieba”. Zawiera 12 niesamowitych zdjęć, wykonanych przez młodych i zdolnych ludzi, profesjonalnie zajmujących się lataniem dronami oraz filmowaniem i fotografowaniem z ich użyciem.
Dzięki temu będziemy mogli spojrzeć na Legnicę z zupełnie innej perspektywy, która nie jest nam dostępna na co dzień. W tym kalendarzu nie ma przypadkowych zdjęć, wszystkie zostały wybrane tak, aby przedstawiały miejsca najbardziej charakterystyczne dla Legnicy, a jednocześnie ukazywały je w inny, ciekawy sposób. Każdy posiadacz tego kalendarza będzie mógł podziwiać Legnicę z lotu ptaka.
Do współpracy przy tym projekcie zaproszono ośmiu młodych ludzi, którzy związani są z Legnicą: tu się urodzili, mieszkają lub pracują. To piloci dronów, autorzy wielu realizacji krajowych i zagranicznych oraz zdobywcy nagród.
Autorami zdjęć do kalendarza są: Ireneusz Jaworski i Przemysław Kołodziej – Brand Film, Remigiusz Majchrzak – RM-DRONE, Kuba Osadkowski – KOD Fly With Me, Witold Pociej – Wpmedia, Paweł Szmalcel – Drone Eagle Eye, Tycjan Trzpioła – Minimal Motion, Jarek Wierzbicki – Agencja Reklamowa JSQ.
Warto przyjść na inaugurację miejskiego kalendarza po to, by móc się nim cieszyć przez cały rok. Warto też dla niesamowitego występu wrocławskich muzyków i kompozytorów, którzy muzykę łączą z dronami.
Drone Music Project jednoczy brzmienia trip hopu, nowoczesnego jazzu i muzyki poważnej z wykorzystaniem dronów. Pomijając niezaprzeczalne walory wizualne latających obiektów, stanowią one też pełnoprawny element warstwy muzycznej, zarówno jako źródło charakterystycznego dźwięku silników, jak i w formie instrumentów perkusyjnych. Poza dronami w projekcie wykorzystywane są: głos, skrzypce, flet, instrumenty strunowe (gitara, mandolina), klawisze i duża ilość nieoczywistych elektronicznych dźwięków. Całość wzbogacają tworzone na żywo wizualizacje, oparte na filmach kręconych przy użyciu dronów.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 346 dni temu dnia 08/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 8, 2017 @ 3:25 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DJunior_w_Kinie_FB_600x600

Disney Junior w Kinie Helios

Read More →