Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Wojewoda zmienił nazwę ulicy Armii Ludowej

Przez   /   09/01/2018  /   No Comments

Wojewoda Dolnośląski wydał (8 stycznia) zarządzenie zastępcze, którym zmienił dotychczasową nazwę ul. Armii Ludowej w Legnicy na ul. Legionów. Zmiana będzie dotyczyć 39 osób dorosłych, zameldowanych na pobyt stały, oraz 7 podmiotów gospodarczych (dane z CEIDG).
Zarządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Po tym czasie mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli dokonać bezpłatnie wymiany dokumentów, a Urząd Miasta Legnicy zmieni w prowadzonych przez siebie rejestrach ich dane adresowe. Mieszkańcy ulicy oraz właściciele i zarządcy nieruchomości zostaną poinformowani o obowiązku wymiany tabliczek z nazwą.
W lipcu 2017 r. Rada Miejska Legnicy zmieniała już jej nazwę na Żołnierzy Armii Ludowej. Wojewoda uznał ją jednak za sprzeczną z ustawą dekomunizacyjną i skorzystał z przysługujących mu uprawnień.
Obecna zmiana nazwy ul. Armii Ludowej dokonała się na podstawie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez m.in. nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944-1989. Wojewoda skorzystał również z opinii Instytutu Pamięci Narodowej.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

FOT. DUW.GOV.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 286 dni temu dnia 09/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 9, 2018 @ 3:10 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

legnica-sesja-nadzwyczajna-015

Skład Rady Miejskiej w Legnicy na nową kadencję

Read More →