Avon
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Użył magnesu, by oszukać tachograf

Przez   /   14/02/2018  /   No Comments

Legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarowego mana, który fałszował zapisy tachografu. Miało mu to umożliwić jazdę przez wiele godzin, bez wymaganych przez prawo przerw na odpoczynek. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

13 lutego br. o godzinie 7:40 na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy marki Man. Funkcjonariusze podczas sprawdzania ciężarówki ujawnili, że kierujący nie rejestrował na karcie kierowcy wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Mężczyzna, aby fałszować wskazania tachografu przy skrzyni biegów zainstalował sobie magnes.

45-letni kierujący podczas kontroli zdjął magnes z impulsatora skrzyni biegów jednocześnie przyznając, że zamontował go bo chciał zdążyć na prom do Szwecji. Policjanci zgodnie z ustawą nałożyli na niego mandat karny w kwocie 2000 złotych.

mł.asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 304 dni temu dnia 14/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 14, 2018 @ 2:52 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →