Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Stuletni budynek odzyska dawny blask

Przez   /   22/12/2017  /   No Comments

Pół miliona złotych dofinansowania z funduszy unijnych otrzymają Koleje Dolnośląskie na remont jednego ze swoich legnickich budynków biurowych.

Modernizacja systemu grzewczego, docieplenie dachu i ścian, a także wymiana drzwi i okien. To tylko część z długiej listy prac remontowych, którym poddany zostanie budynek administracyjny stojący przy ulicy Pątnowskiej w Legnicy. Pochodzący z lat 20 ubiegłego wieku obiekt kolejowy od dłuższego czasu potrzebował remontu. Rozwiązania techniczne, które sto lat temu były nowoczesne, dziś przyczyniają się do znacznych ubytków ciepła i generują straty finansowe.
- Wraz z rozwojem naszego taboru musimy pamiętać o pracownikach biurowych, którzy również pracują na nasz sukces. Jestem bardzo zadowolony z tego, że nasz wniosek został najwyżej oceniony z pośród tych, które ubiegały się o dofinansowanie. Można powiedzieć, że powoli stajemy się specjalistami w pozyskiwaniu środków unijnych – podkreśla Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.
W budynku po remoncie w komfortowych warunkach będzie pracować 41 osób. Łączny koszt inwestycji to 835.788,64 PLN. Dofinansowanie w wysokości 500 000 zł. pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko na lata 2014-2020.

Źródło: Koleje Dolnośląskie

FOT. KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 354 dni temu dnia 22/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 22, 2017 @ 1:57 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

temida

Bunt w Sądzie Rejonowym w Legnicy

Read More →