PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica solidarna z protestem osób niepełnosprawnych

Przez   /   20/05/2019  /   6 Comments

W solidarności z osobami niepełnosprawnymi, które w piątek zaczynają ogólnopolski protest, legniczanie skrzykują się na spotkanie na ul. Najświętszej Marii Panny. W czwartek 23 maja o godz. 17 spotkają się pod Galerią Piastów. – Zapraszam. Walczmy razem o godne życie – zachęca Paweł Frost.

- Nie mam gotowego scenariusza – mówi Paweł Frost. – Myślę, że wszystko potoczy się spontanicznie. Spróbujemy połączyć się z Iwoną Hartwich, liderką ubiegłorocznego protestu w Sejmie.  Chcę oddać też głos osobom niepełnosprawnym. Niech sami powiedzą, gdzie leży problem.

W ten sam czwartek 23 maja o godz. 12 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbędzie się ogólnopolski pikieta osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Wracają do stolicy po roku od dramatycznego, zakończonego klęską protestu w Sejmie. Domagali się 500 zł comiesięcznego dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku. Rodzice dorosłych osób niepełnosprawnych chcieli też comiesięcznej renty w wysokości ok. 1030 zł miesięcznie. Rząd odmówił spełnienia ich postulatów. Teraz, na tydzień przed eurowyborami, na spotkaniach wyborczych politycy PiS-u deklarują, że znaleźli pieniądze dla niepełnosprawnych. Organizatorzy ogólnopolskiego protestu nieufnie podchodzą do tych deklaracji.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 125 dni temu dnia 20/05/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 20, 2019 @ 3:40 pm
 • W dziale: wiadomości

6 komentarze

 1. lustrator pisze:

  nie przymilaj sie kibolku .Ty tez nie wiesz.

 2. Hassan Kibol pisze:

  Hajlesilesia – Lustrator dobrze napisał. Gdybyś wiedział, że wakacje w Turcji są droższe od tych w Chorwacji, to byś się nie odzywał :)

 3. lustrator pisze:

  ować przeciwko 500+ dla niepełnosprawnych? Haha żelazna >>.gbybys wiedzial ło co chodzi to bys siedzial na dupie i nie zabierał glosu.

 4. Hajlesilesia pisze:

  Czyli będą protestować przeciwko 500+ dla niepełnosprawnych? Haha żelazna logika.

 5. lustrator pisze:

  a ty ADA gdzie bylas przez ostatnie lata kiedy skonczylas pajacowac na lamach

 6. Ada pisze:

  Frost gdzie byłeś zaklamany typie przez ostatnie 15 lat. Byłeś radnym PO przypomnę i siedziałes na d.. cicho. Lepiej nie pajacuj bo jesteś niewiarygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zatrzymany audi

Wjechał w motocyklistę i uciekł. Policja go odnalazła

Read More →