PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Ruszył nabór dzieci do miejskich przedszkoli

Przez   /   19/04/2017  /   No Comments

W środę (19 kwietnia) o godz. 8.00 rozpoczęła się rekrutacja do legnickich przedszkoli publicznych. Kolejny raz odbywa się ona w formie elektronicznej.
Legniczanie mogą przez internet dokonać wyboru placówki i wypełnić „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzonego przez miasto.” W Legnicy działa 15 przedszkoli publicznych i oddziały przedszkolne w sześciu szkołach podstawowych.
Można wybrać maksymalnie trzy placówki – w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą zapisać swoje dziecko osobiście w najbardziej preferowanym przedszkolu lub szkole podstawowej, w której funkcjonuje oddział przedszkolny.
Z danych demograficznych wynika, że opieką przedszkolną od września 2017 r. należy objąć 3.466 dzieci urodzonych w latach 2011-2014. Warto przy tym przypomnieć, że
w ostatnich latach wskaźnik wychowania przedszkolnego w naszym mieście kształtuje się na bardzo wysokim poziomie, w 2016 r. wynosił 95,48 proc. To wynik na poziomie europejskim.
Wydatki miasta na opiekę przedszkolną w 2016 r. wyniosły prawie 32 mln zł. Koszt utrzymania jednego dziecka w przedszkolu wynosi ok. 930 zł miesięcznie, z czego dopłata z budżetu miasta to ok. 700 zł. Miasto wspiera też rodziców posyłających dzieci do placówek prywatnych, dofinansowując ich pobyt w wysokości ok. 75 proc. kosztów ponoszonych w placówkach publicznych.
Przypomnieć należy, że w Legnicy od kilku lat rodzice płacą tylko jedną złotówkę za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu publicznym ponad obowiązkowy wymiar pięciu godzin.
Wszystkie dodatkowe zajęcia, jak np. nauka języka obcego, artystyczne, w tym taneczne, umuzykalniające, a także sportowe nie obciążają rodziców, gdyż są finansowane przez miasto. W roku szkolnym 2015/2016 prezydent podjął decyzję o zorganizowaniu 127 godzin takich zajęć, a w roku 2016/2017 odbywają się w wymiarze ponad 138 godzin tygodniowo. Wszystkie są organizowane stosownie do potrzeb zgłaszanych przez rodziców.
Szczegółowe informacje, dotyczące elektronicznego naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta www.legnica.eu w zakładce „Dla mieszkańca” – Edukacja – Rekrutacja.
Wszelkich dodatkowych wyjaśnień udzielają także wszystkie legnickie przedszkola publiczne oraz szkoły podstawowe, w których funkcjonują oddziały przedszkolne.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

image

Portal się wybronił – śledztwo umorzone. “W cosmos”

Read More →