Rabczenko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Nieostrożny pieszy wszedł pod koła ciężarówki

Przez   /   12/12/2017  /   No Comments

Wczoraj na ulicy Hutników w Legnicy został potrącony mężczyzna, który wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Na szczęście nic mu się nie stało. Mł asp. jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy: – Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:35 na ulicy Hutników w Legnicy. 23-letni pieszy wychodząc zza zaparkowanych prawidłowo pojazdów wbiegł wprost pod nadjeżdżający pojazd ciężarowy marki Renault. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Kierowca natychmiast po uderzeniu w pieszego wyszedł z pojazdu, żeby udzielić mu pomocy, a następnie wezwał na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna opisując policjantom legnickiej drogówki przebieg zdarzenia dostarczył im własne nagranie video z kamery zainstalowanej w samochodzie dokumentujące całe zdarzenie. Funkcjonariusze po zapoznaniu się z nagraniem i wypowiedzi uczestników zdarzenia nie mieli żadnych wątpliwości, kto był sprawcą potrącenia. Pieszy przyznał się do swojego niewłaściwego zachowania i przyjął mandat karny w wysokości 500 zł.

Zdarzenie to dowodzi jak niezwykle łatwo może dojść do potrącenia pieszego i tragedii na drodze. Jesień, zima i związane z nimi trudne warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok wymagają od kierowcy wzmożonej uwagi i koncentracji. Ogromne znaczenie ma również zdolność przewidywania zachowań pieszych i szybka reakcja kierującego na potencjalne zagrożenie i minimalizację skutków niewłaściwego zachowania na drodze. Niezwykle istotna jest również świadomość zagrożeń na drodze wśród pieszych uczestników ruchu drogowego oraz ich widoczność na drodze, którą poprawia stosowanie elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym.

Opisane wydarzenie niech będzie przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i uruchomią wyobraźnię – szczególnie tych, którzy nie mają respektu i szacunku dla drogowego prawa.

ZOBACZ NAGRANIE 

FILM POLICJA LEGNICA/ SCREEN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 311 dni temu dnia 12/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 12, 2017 @ 12:49 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Legnickie Pole. Plezia i spółka w interesie mieszkańców

Read More →