Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Mistrzostwa i Puchar Europy w Nordic Walking w Legnicy

Przez   /   02/10/2017  /   No Comments

Ponad 330 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy rywalizowało w Mistrzostwach i Pucharze Europy w Nordic Walking, które odbyły się (30 września) na malowniczej trasie w legnickim parku Miejskim. W Legnicy spotkali się już po raz drugi

Puchar Europy rozegrany został na dystansie 10 kilometrów. Powody do radości miała Małgorzata Kubiszyn z Lubaczowa, która po raz pierwszy przyjechała do naszego miasta i odniosła tutaj największy sukces w karierze.
- Legnica jest dla mnie szczęśliwa – cieszyła się pani Małgosia, która jako pierwsza zawodniczka minęła metę. – Jestem zauroczona parkiem. Trasa była fajna, choć trochę brakowało mi pagórków. Nordic Walking to sport dla każdego. Po przejściu kilku kilometrów człowiek jest szczęśliwy i czuje się, jak nowo narodzony.
Wśród panów pierwszy na metę przyszedł Piotr Niechwiejczyk ze Świętochłowic.
- Każdy jest zwycięzcą tych mistrzostw – mówił pan Piotr, który chodzi z kijkami od pięciu lat i ma spore sukcesy. – Zawody zorganizowano na światowym poziomie.
Wziął w nich też udział 63–letni polkowiczanin Krzysztof Machajek, któremu18 lat temu lekarze przeszczepili serce. Potem jeszcze miał udar. Nie poddał się. – Dowiedziałem się, że dla mnie najlepszy jest Nordic Walking – zwierzał się pan Krzysztof. – Serce potrzebuje ruchu i ten sport je wspiera. Podczas takich zawodów pokazuję, że można żyć aktywnie po przeszczepie. A także propaguję ideę transplantacji.
Z kolei Mistrzostwa Europy rozegrano na dystansie 5 km. Pierwszy linię mety minął Karol Stiller z Częstochowy. Zarówno Puchar, jak i Mistrzostwa rozgrywane były w wielu kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowała reprezentacja naszego miasta. Innym międzynarodowym akcentem było podpisanie w naszym parku umowy o przyjęciu białoruskiej federacji Nordic Walking do struktur europejskich.
Prezydent Tadeusz Krzakowski powiedział na zakończenie imprezy: – Jesteśmy dumni, że mogliśmy was gościć w naszym pięknym mieście. – Gratuluję wszystkim dojścia do celu. I życzę dalszych sukcesów.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOt. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 289 dni temu dnia 02/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 2, 2017 @ 1:54 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stadion-dron-foto_1531850557_0557

Prezentacja Miedzi odwołana – przez deszcz i złą pogodę

Read More →