UM_niepodleglosc
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legnica – miasto, gdzie chce się chodzić. Kijkarzom

Przez   /   24/06/2019  /   No Comments

Około 700 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy rywalizowało w Pucharach Polski i Europy w Nordic Walking, które odbyły się w sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) na malowniczej trasie w legnickim parku Miejskim.

W Legnicy spotkali się już po raz kolejny, bo nasze miasto jest dla kijkarzy bardzo gościnne. Dla przypomnienia: już dwukrotnie organizowaliśmy mistrzostwa i puchar Europy i wiele innych ważnych imprez w tej dyscyplinie.
Podczas dwudniowych zawodów uczestnicy rywalizowali na dystansie od 21 do 5 km. A najmłodsi na 400 m. Na trasę mógł wyjść każdy bez względu na wiek.
- Nordic walking jest dyscypliną, która łączy pokolenia. Nasze przekonania podziela coraz więcej osób, co obserwujemy na każdych kolejnych zawodach – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.
Najmłodszy, który wyszedł na trasę miał trzy lata, a najstarszy 88. Każdy z uczestników otrzymał medal. I zdobył punkty do klasyfikacji pucharowej w swojej kategorii wiekowej.
Nagrodę prezydenta Tadeusza Krzakowskiego otrzymał najstarszy uczestnik Leszek Kramer z Oleśnicy. Startował w Pucharze Polski na 5 km. W swojej kolekcji ma już wiele tytułów mistrzostwach. – Za mną do mety doszło 55 zawodników i każdy dużo młodszy ode mnie – cieszył się pan Leszek. – Swoje lata już mam, ale dzięki aktywności fizycznej jestem w dobrej formie. W młodości pływałem, jeździłem na nartach, boksowałem. Teraz chodzę z kijkami i jeżdżę na rowerze. I to jest mój sposób na życie.
Nasze miasto jest stolicą imprez masowych. – Są one wizytówką Legnicy – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Jedną z takich są właśnie imprezy nordic walking. Cieszymy się, że przyjeżdżają na nie zawodnicy z całego kraju i zagranicy. I mam nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy się w naszym mieście.
Zawody zorganizowała Polska Federacja Nordic Walking i Urząd Miasta Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 141 dni temu dnia 24/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 24, 2019 @ 4:04 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_7867,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Bieg Niepodległości. Szymon Belgrau i Anna Ficner pierwsi

Read More →