Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnica. Jeremy Pelt Quintet w Akademii Rycerskiej

Przez   /   11/04/2019  /   No Comments

W piątek (12 kwietnia, w ramach) Legnica Jazz Day, zagra amerykańska formacja Jeremy Pelt Quintet. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.

Legnica – obok m.in. miast w Holandii, Szwajcarii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii – znalazła się na europejskiej trasie koncertowej znakomitego artysty i jego zespołu, złożonego ze świetnych, nowojorskich muzyków: pianisty Victora Goulda, kontrabasisty Richie Goodsa, perkusisty Allana Mednarda oraz pochodzącej z Taiwanu wibrafonistki Chien Chien Lu.

Podczas europejskiej trasy koncertowej Jeremy Pelt promuje album “Jeremy Pelt: The Artist”, który światową premierę miał na początku tego roku. Artysta zapowiedział, że po koncercie w Legnicy spotka się ze swoimi fanami i będzie podpisywał płytę.

Urodzony w USA Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się młodych trębaczy w światowym jazzie. Występuje m.in. z grupą “The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band”. Jako lider, Pelt nagrał już 10 płyt, aktywnie koncertuje na całym świecie. Liczne nagrania i występy przyniosły mu wielkie uznanie. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżnił trębacza nawet w “The Wall Street Journal”. A przez 5 lat z rzędu, tak liczące się magazyny jak “Downbeat Magazine” czy “Jazz Journalist Association”, tytułowały Pelta mianem wschodzącej gwiazdy trąbki.
Pelt koncertuje obecnie w Stanach Zjednoczonych i Europie, promując swoje najnowsze wydawnictwo “Jeremy Pelt: The Artist” (2019).

Bilety na koncert w Legnicy kosztują: 55 zł w przedsprzedaży, 30 zł dla uczniów i studentów (na podstawie legitymacji) i 70 zł w dniu koncertu.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 68 dni temu dnia 11/04/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 11, 2019 @ 12:03 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Święto-2017-1-1024x682

Już w ten weekend trzydniowe Święto Legnicy

Read More →