suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica dopłaca do wymiany pieców węglowych

Przez   /   06/06/2018  /   No Comments

W Legnicy ruszyły kolejne wypłaty związane z dofinansowaniem zmiany ogrzewania węglowego na ekologiczne. W kwietniu i maju przeprowadzono 151 wizji w lokalach mieszkańców, dokonujących zmiany systemu ogrzewania. Po zatwierdzeniu wniosków na posiedzeniu komisji w maju rozpoczęto podpisywanie umów z mieszkańcami. Kwota zaplanowana na dofinansowania w 2018 roku wynosi ponad 900 tys. zł.

Już od czerwca 2015 r. ratusz  przyjmuje od legniczan wnioski o udzielenie dotacji na zamianę ogrzewania paliwem stałym na ekologiczne. Do 21 maja 2018 r. złożono łącznie 873 takie wnioski. W latach 2015-2017 podpisano 574 umów na kwotę ponad 2,5 mln złotych. Zakończono już przyjmowanie wniosków na inwestycje wykonane przed 1 stycznia 2017 r.

Kolejny raz zachęcamy wszystkich, którzy zmodernizowali systemy ogrzewania mieszkań i domów do składania wniosków o dotację. Miasto może dotować trwałą wymianę systemu ogrzewania paliwem stałym lub biomasą na przyjazne środowisku źródła ciepła, tj.: kotły gazowe; kotły na olej lekki opałowy; piece zasilane prądem elektrycznym; kotły na paliwa stałe lub biomasę (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012); podłączenie budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej; OZE – pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, służące zasilaniu źródła.

Dotacja będzie przydzielana w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych (poniesionych od 1 stycznia 2017 r.) na zmianę ogrzewania w jednym lokalu mieszkalnym lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym na terenie Legnicy, przy czym ustalone są górne limity wysokości dotacji do: dla domu jednorodzinnego – 10.000,00 zł; dla mieszkania w bloku wielorodzinnym – 7.000,00 zł;

W przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit dotacji określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań – jako iloczyn tej liczby i kwoty 4.000,00 zł.

Informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta, pl. Słowiański 8 lub pod numerem telefonu 76/72 12 347.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

oszustw na wnuczka

Fałszywy adwokat ujęty w Legnicy. Oszukiwał staruszków

Read More →