Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Laureaci festiwalu “Kraina Piosenki” w Legnicy

Przez   /   06/11/2018  /   No Comments

W ostatnich dniach października w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, działającym przy Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej „Kraina Piosenki”. Jego organizatorami byli SDK „Kopernik” oraz Muzyczna Kraina Weroniki Kwaśny.

W trakcie dwóch dni przesłuchano ponad siedemdziesięciu wykonawców, którzy występowali w czterech kategoriach wiekowych. W jury zasiedli: Krystyna Piotrowska – juror międzynarodowych festiwali, Bartosz Jaśkowski – śpiewający aktor i wykładowca uczelni wyższych, Michalina Maruniak – wokalistka zespołu Kminek, Dawid Sierpina – pedagog i multiinstrumentalista oraz Mateusz Kazimierski – kompozytor i wokalista. Najlepsi wykonawcy zaprezentowali się podczas koncertu finałowego w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Grand Prix festiwalu – dwutygodniową kolonię artystyczną – otrzymała Jagoda Rataj ze Szkoły Podstawowej im. Górnośląskich Noblistów z Katowic, która zachwyciła jurorów nie tylko możliwościami wokalnymi, ale również interpretacją śpiewanych utworów.

Jedną z głównych nagród – unikatową Ławeczkę Prezesa LSM – otrzymał zespół instrumentalno-wokalny Eleven, w którego skład wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Zielonej Góry.

Szczegółowe wyniki:

Grand Prix – Jagoda Rataj z Katowic

 

Kategoria I – przedszkole

Złota Sowa – Liwia Dziedzicka z Legnicy

Srebrna Sowa – Klaudia Grabińska z Górnego Śląska (Dobrodzień)

Brązowa Sowa – Lena Łuczyńska z Głogowa

Nagroda specjalna dla najmłodszej uczestniczki – Martyna Kwaśny z Legnicy

Nagroda specjalna za oryginalne wykonanie – Zespół Skrzatki z Legnicy

 

Kategoria II – klasy 1-3

Złota Sowa – Kamila Droździk z Legnicy

Srebrna Sowa – Anna Chmielowiec

Brązowa Sowa – Milena Białokur z Raszówki

Wyróżnienie – Maja Arszyło z Legnicy

 

Kategoria III – klasy 4-6

Złota Sowa – Martyna Kuzniak z Kliszowa i Amelia Cierpiał z Częstochowy

Srebrna Sowa – Wiktoria Muszyńska z Wilkowic (Wielkopolska) i Ewa Krężel z Legnicy

Brązowa Sowa – Kornelia Geremesz z Kątów Wrocławskich i Lena Tuźnik ze Starachowic

Nagroda specjalna za interpretację – Lena Szymańska z Legnicy

Wyróżnienie – Vlada Lysenko z Legnicy

Wyróżnienie – Anna Pater z Miłkowic

Wyróżnienie – Anna Sobkowicz z Legnicy

Wyróżnienie – Lena Szymańska z Legnicy

Wyróżnienie – Amelia Turek

Wyróżnienie – Matylda Szklarska z Ostrowca Świętokrzyskiego

 

Kategoria IV – od 7 klasy do klasy maturalnej

Złota Sowa – Zespół Eleven z Zielonej Góry

Srebrna Sowa – nie przyznano

Brązowa Sowa – Aleksandra Płatek z Wielunia

Nagroda Specjalna im. Anety Nowickiej – Paulina Kowalczuk z Legnicy

Wyróżnienie – Katarzyna Kasprzak z Jeleniej Góry

Wyróżnienie – Maya Thomas z Zakrzewa (Wielkopolska)

Wyróżnienie – Dominika Pawłowska z Legnicy

Wyróżnienie – Emilia Czerwińska z Prochowic

Nagroda Specjalna za interpretację – Wiktoria Granas z Legnicy

Nagroda Specjalna za interpretację – Karolina Najdek z Legnicy

 

Źródło: Spółdzielczy Dom Kultury Kopernik w Legnicy

FOT. SDK KOPERNIK W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

porter

John Porter na Witelon Music Night w Legnicy

Read More →