Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kurka skarży w prokuraturze rodziny niepełnosprawnych

Przez   /   11/05/2018  /   4 Comments

W przerwie między sądowymi potyczkami z Owsiakiem bloger spod Chojnowa złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez rodziny osób niepełnosprawnych prowadzące od 24 dni protest w Sejmie. Zarzuca im sadyzm, znęcanie się nad swymi bliskimi. “Traktowanie niepełnosprawnych, jak mięsa armatniego i używanie ich do politycznej hucpy, to przestępstwo.” – pisze Piotr Wielgucki.

Od 18 kwietnia w Sejmie trwa protest rodzin osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni i ich bliscy okupują sejmowy korytarz. Protestujący domagają się od rządu Prawa i Sprawiedliwości realizacji obietnic składanych przez polityków PiS w 2014 roku. Chodzi im o wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego oraz zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Matka Kurka idzie dalej niż poseł PiS Jacek Żalek, który w Radiu Tok.fm zarzucił protestującym traktowanie dzieci jako żywych tarcz i zasugerował, że jako “zwyrodniali rodzice” mogą krzywdzić je w zaciszu domów. Kapitulując przed falą medialnej krytyki, także ze strony swych partyjnych kolegów, Żalek przeprosił. Bloger Piotr Wielgucki używa pod adresem protestujących jeszcze mocniejszych określeń i nie zamierza za nie przepraszać. W internetowych publikacjach bez pardonu atakuje liderkę protestu Iwonę Hartwich oraz inne osoby okupujące Sejm. Oskarża je m.in. o cynizm, “egoistyczne epatowanie niepełnosprawnością”, agresję, brak solidarności społecznej, wykorzystywanie niepełnosprawnych “jako mięsa armatnego”, “polityczną hucpę”.

Bloger chwali się, że skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez uczestników protestu w Sejmie.Przywołuje w nim art. 207 § 1a Kodeksu karnego: “Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 m. do lat 8.”

- Nie możemy potwierdzić tej informacji – mówi prokurator Ewa Romankiewicz z biura prasowego Prokuratury Krajowej. – W naszej bazie danych nie ma zarejestrowanego takiego zgłoszenia.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 130 dni temu dnia 11/05/2018
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 11, 2018 @ 2:27 pm
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  ubtelny ironista. Ci, którzy pojmą jego ironię z łatwością dostrzegą w nim nie tylko człowieka niezwykle wrażliwego, ale – może przede wszystkim – zagorzałego przeciwnika dobrej zmiany.>>>najfajniejsze ze ten idiota miał dlugi okres sprzyjania rzadowi Tuska zanim sie nie zorientował ze z Kurduplem mu razniej i BARDZIEJ dochodowo.

 2. Do ELA Matka Kurka w roli Konrada Wallenroda? “Młodości! Jakże wielkie twe ofiary!”

 3. Ela pisze:

  Bez przesady. Matka Kurka to subtelny ironista. Ci, którzy pojmą jego ironię z łatwością dostrzegą w nim nie tylko człowieka niezwykle wrażliwego, ale – może przede wszystkim – zagorzałego przeciwnika dobrej zmiany. Poseł Żalek się wycofał, nawet przeprosił. Dalsze trwanie kompromitowało już nie tylko jego, ale i PiS. Matka Kurka nigdy tego nie zrobi. Do końca świata (a może jeden dzień dłużej) będzie kompromitował nie tyle siebie, co tych, którym sprzyja. Brawo!

 4. otto pisze:

  Matka kurka to zwyrodnialec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

knife-376383_960_720 (1)

Areszt dla nożownika z Chojnowa. Usiłował zabić

Read More →