Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kto siedzi na miedzi (-y)?

Przez   /   23/08/2017  /   No Comments

W niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 15.00, na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej już po raz piąty, w ramach Legnickiego Festiwalu Kultur, poznamy odpowiedź na tytułowe pytanie. Wstęp na pełen atrakcji festiwal jest bezpłatny.

          Wydarzenie jest interdyscyplinarną prezentacją kultur tradycyjnych, występujących na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Składają się na nie występy artystyczne zespołów folklorystycznych, warsztaty zanikających zawodów, prezentacje stoisk z rękodziełem i kulinariami.

Impreza pokazuje, że w regionie wciąż żywa jest bogata kultura tradycyjna, którą kultywują polscy reemigranci z Bośni (ich główne skupisko znajduje się w powiecie bolesławieckim), Bukowiny (wieś Koźlice koło Głogowa), Łemkowie (w okolicach Legnicy i Lubina znajduje się ich największe skupisko w Polsce), Romów, Polaków z Kresów i Niemców.

Działający przy Legnickim Centrum Kultury, które jest organizatorem festiwalu, Zespół „Legnica” zaprezentuje przywracany folklor Pogórza Kaczawskiego.

(Źródło: ego LCK)

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 474 dni temu dnia 23/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 23, 2017 @ 10:38 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Ożenek fot. Karol Budrewicz (1)

Komediowy „Ożenek” w discopolowym klimacie

Read More →