Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kropiwnicki stanie przed radą etyki? Piotrowicz skarży

Przez   /   08/12/2017  /   No Comments

- Dość! Miarka się przebrała! Ponieważ nie reagowałem dotychczas na fałszywe oskarżenia, składam wniosek o skierowanie wystąpienia posła Kropiwnickiego do komisji etyki – oznajmił podczas deabaty w Sejmie poseł PiS Stanisław Piotrowicz. Piotrowicza dotknęła uwaga, że w stanie wojennym jako prokurator oskarżał niewinnych ludzi, by awansować w PZPR.

Zdarzenie miało miejsce w Sejmie podczas dyskusji nad sprawozdaniem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w sprawie prezydenciego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Legnicki poseł Robert Kropiwnicki stwierdził z mównicy: – To kpina z Wysokiej Izby, gdy prokurator, który oskarżał w stanie wojennym, mówi nam o zasadach sprawiedliwości społecznej! Właśnie wtedy pan ją urzeczywistniał, kiedy pan kierował wyroki przeciwko niewinnym ludziom, z nadania politycznego, bo chciał pan awansować w PZPR! I tak właśnie wygląda reformowanie przez was wymiaru sprawiedliwości! Chcecie zrujnować i upolitycznić wymiar sprawiedliwości.

Poseł Stanisław Piotrowicz zwrócił się do marszałka o skierowanie wypowiedzi Roberta Kropiwnickiego do komisji etyki poselskiej. - Nigdy nikogo w stanie wojennym przed sądem nie oskarżałem. W stanie wojennym zostałem zdegradowany – zdążył oznajmić Piotrowicz, zanim marszałek Joachim Brudziński wyłączył mu mikrofon.

O prokuratorskiej aktywności Piotrowicza w stanie wojennym mówiła m.in. stacja TVN24, która dotarła do opozycjonisty z czasów PRL-u Antoniego Pikula. Pikul twierdzi, że w stanie wojennym Stanisław Piotrowicz oskażał go o roznoszenie ulotek. 20 listopada 2015 r. Piotrowicz opublikował oświadczenie:  „Nigdy nie oskarżałem przed sądem działaczy opozycyjnych. W szczególności nie oskarżałem przed sądem wymienianego w mediach działacza z Jasła (dowód: akta sądowe) Za odmowę prowadzenia takich śledztw po wprowadzeniu stanu wojennego zostałem przeniesiony z prokuratury wojewódzkiej do rejonowej”.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 318 dni temu dnia 08/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 8, 2017 @ 3:51 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

legnica-sesja-nadzwyczajna-015

Skład Rady Miejskiej w Legnicy na nową kadencję

Read More →