LegnickiePole
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kropiwnicki ogłasza: będzie przystanek PKP przy strefie

Przez   /   11/01/2019  /   No Comments

Przy  Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstanie przystanek kolejowy. Poseł Robert Kropiwnicki, który zajął się sprawą, dostał z Urzędu Marszałkowkiego Województwa Dolnośląskiego zapewnienie, że środki na tę inwestycję zostały zabezpieczone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Jesienią 2018 r. Kropiwnicki składał w sprawie przystanku interpelację. Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiedział mu, że przystanek jest w planach modernizacji linii kolejowej 137 Legnica – Dzierżoniów, ale środki na ten cel musi zabezpieczyć samorząd województwa. Poseł drążył więc temat we Wrocławiu.

- To dobra wiadomość dla legniczan, którzy mieszkają na osiedlach Kopernik i Piekary, a pracują w firmach na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówi poseł Robert Kropiwnicki.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 160 dni temu dnia 11/01/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 11, 2019 @ 3:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad-vat-010-1024x682

Prezydent Legnicy głuchy na prośby załogi teatru

Read More →