agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kraska dyrektorem Galerii Sztuki jeszcze przez rok

Przez   /   15/12/2017  /   No Comments

Po nieudanym konkursie, prezydent Tadeusz Krzakowski postanowił, że mimo upływu kadencji Zbigniew Kraska pozostanie dyrektorem Galerii Sztuki w Legnicy jeszcze przez rok. Dla Kraski będzie to rok jubileuszowy – dwudziesty rok kierowania tą instytucją. 

Z końcem grudnia Zbigniew Kraska miał zostać emerytem.  Prezydent przeprowadził już nawet konkurs na jego następcę. Postępowanie skończyło się blamażem komisji konkursowej, której przewodniczyła odpowiedzialna za legnicką kulturę wiceprezydent Dorota Purgal. Gdy pod koniec października wydało się, że rekomendowana przez komisję kandydatka nie spełnia sformułowanych w ogłoszeniu wymogów formalnych (chodziło o trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym), Tadeusz Krzakowski unieważnił konkurs.

Z trzech możliwości – ogłoszenie nowego konkursu, powołanie dyrektora w ekstraordynaryjnym trybie bez przeprowadzania konkursu (za zgodą ministra kultury) lub powierzenie wybranej przez siebie osobie tymczasowe pełnienie obowiązków dyrektora – Tadeusz Krzakowski zdecydował się na ten trzeci wariant. Na podstawie jego zarządzenia Zbigniew Kraska będzie dyrektorował Galerii Sztuki przez rok po upływie kadencji,  od 3 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 r.

Gdy kilka tygodni temu rozmawialiśmy ze Zbigniewem Kraską, dyrektor był gotów podjąć się takiej misji, choć we wspomnianym konkursie nie wystartował.  Nie ukrywał, że po tylu latach spędzonych w Galerii Sztuki, możliwość świętowania jubileuszu dwudziestolecia pracy na tym stanowisku stanowiłaby sympatyczny gest ze strony władz miasta.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko 017

Rabczenko dzieciom: basen, darmowe autobusy, dentysta

Read More →