agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Dyrektorzy Galerii Sztuki i Muzeum Miedzi do wymiany?

Przez   /   13/07/2017  /   No Comments

Licząc od dziś, dokładnie trzy tygodnie zostały na złożenie oferty w ogłoszonych przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego konkursach na stanowiska dyrektorów Muzeum Miedzi i Galerii Sztuki w Legnicy. Pierwszą z tych instytucji od 34 lat kieruje Andrzej Niedzielenko. Drugą już 19. rok rządzi Zbigniew Kraska. Obu w tym roku kończą się umowy.

Od kandydatów na dyrektora Muzeum Miedzi prezydent oczekuje nie tylko curiculum vitae, ale również autorskiego opracowania koncepcji programowo-organizacyjnej dla teh placówki na okres 4 lat, uwzględniającej: możliwości budżetowe instytucji i pozyskiwanie środków zewnętrznych, program edukacyjny, plan współpracy z podobnymi instytucjami w kraju i zagranicą oraz plan współpracy z innymi miejskimi instytucjami kultury. Analogicznie sprawa się ma z konkursem na dyrektora Galerii Sztuki.

W obu przypadkach kandydaci muszą legitymować się wyższym wykształceniem o odpowiednim profilu, co najmniej 5-letnim stażem pracy w sektorze kultury (w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym), ewentualnie 5-letnim doświadczeniem w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w sektorze kultury lub na stanowisku menadżera w firmie czy instytucji sektora kultury. Szczegółowe warunki są TUTAJ i TUTAJ.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

czyczerski

Czyczerski, Szarek i Pasis weszli do rady nadzorczej

Read More →