Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Przez   /   30/01/2015  /   No Comments

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Legnicy zaprasza do udziału w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Siedemnasta już edycja konkursu przebiegać będzie pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” Celem jest zainteresowanie uczniów i podopiecznych placówek oświatowo-wychowawczych problematyką bezpieczeństwa oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych czy warsztatów terapii zajęciowej. Udział mogą brać także dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w ośrodkach kultury, pracowniach i ogniskach pracy pozaszkolnej.

Organizatorzy przewidują cztery kategorie uczestników:

- uczniowie klas I-III szkół podstawowych,

- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,

- uczniowie gimnazjów,

- uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej (do 18 roku życia).

Dopuszczalne techniki wykonania prac plastycznych to: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie, komiks i techniki mieszane. Format prac konkursowych: A4 (210mmx297mm) lub A3 (297mmx420mm). Prace niespełniające powyższych warunków nie będą oceniane.

Placówki oświatowo-wychowawcze proszone są o przeprowadzenie konkursu na szczeblu szkolnym oraz wyłonienie po 5 najlepszych prac w poszczególnych grupach wiekowych. Prace należy dostarczyć (wraz z protokołem) w terminie do 15 kwietnia br. do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej, al. Rzeczypospolitej 3, II piętro pokój nr 13.

Prace wyróżnione na szczeblu miasta zostaną przesłane na wojewódzkie eliminacje konkursu do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Legnicy.

Wszelkich informacji i wyjaśnień udziela pani Grażyna Prokop, tel.76 72 21 391,

e-mail:gprokop@legnica.eu.

 Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

FOT. STRAZWOLOW.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1361 dni temu dnia 30/01/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 30, 2015 @ 1:06 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kyczera-209

Kyczeriada nad Kaczawą czyli 25-lecie zespołu Kyczera

Read More →