Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Kończy Ci się polisa OC? Porównaj i nie przepłacaj!

Przez   /   22/08/2017  /   1 Comment

Umowa OC podpisywana jest na 12 miesięcy. Przed upływem tego terminu należy wykupić kolejne ubezpieczenie – tak, by zachować ciągłość. Decyzji nie należy jednak podejmować w ostatnim momencie – w ten sposób zwiększasz ryzyko podjęcia niewłaściwego wyboru. 

Wyboru, który może kosztować Cię nawet kilkaset złotych. Sprawdź więc, jak wybrać najlepszą obowiązkową polisę komunikacyjną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, właściciel każdego zarejestrowanego pojazdu jest zobligowany do cyklicznego ubezpieczania samochodu. W momencie wygasania aktualnej umowy należy podpisać kolejną – po to, by nowa polisa działała od razu po utracie ważności poprzedniej.

Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego ma znaczenie 

Chociaż wielu kierowców korzysta z oferty dotychczasowego ubezpieczyciela, taka opcja nie zawsze jest słusznym podejściem. Często bywa tak, że proponowane warunki polisy są dużo mniej atrakcyjne cenowo w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Zaś biorąc pod uwagę fakt, że zakres ubezpieczenia OC i sumy gwarancyjne są identyczne u każdego ubezpieczyciela, przy wyborze można kierować się wyłącznie ceną. Im tańsze ubezpieczenie, tym lepiej.

Jak dotrzeć do najlepszej oferty? 

Wcale nie musisz osobiście prosić o kalkulację wysokości składki u każdego ubezpieczyciela. OC samochodu na Rankomat.pl wyliczysz szybko i wygodnie – także bez wychodzenia z domu.

Przykład. Załóżmy, że prosisz o kalkulację wysokości składki. Przy tych samych parametrach, Warta proponuje polisę w wysokości 830 zł, zaś Uniqa wylicza składkę na poziomie 1400 zł. Czy już wiesz, ile straciłbyś, gdybyś trafił od razu na drugą ofertę?

Wystarczy zatem wypełnić formularz, podając najważniejsze dane, by uzyskać informację zwrotną o konkretnych ofertach ubezpieczeniowych lub tylko jednej najtańszej propozycji. W ten sposób możesz zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Decydując się na skorzystanie z porównywarki online, możesz nie tylko dokonać kalkulacji. Polisę OC przez internet możesz także wykupić, ograniczając formalności do niezbędnego minimum. Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie przesłane mailem – jeśli tylko składka została uregulowana w terminie – jest ważne tak samo jak polisa w formie papierowej. Zwykle jest jednak tak, że firma ubezpieczeniowa, poza dokumentem w wersji elektronicznej, przesyła go również listownie.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 474 dni temu dnia 22/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 22, 2017 @ 8:51 pm
  • W dziale: gospodarka i finanse

1 komentarz

  1. add pisze:

    Na kalkulatorze cuk warto porównać sobie ceny polis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

gornictwo

Powstanie nowy szyb. KGHM wesprze gminę Żukowice

Read More →