googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Kończą się wakacje z „Kopernikiem”. Jak było?

Przez   /   02/08/2017  /   No Comments

Dobiega końca ostatni turnus półkolonii letnich w SDK „Kopernik”, działającym przy Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od początku wakacji w zajęciach udział wzięło 240 uczestników w wieku 7 – 12 lat.
Mimo kapryśnej pogody, organizatorom udało się zrealizować wszystkie plany, dzięki czemu dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych w Parku Miejskim, zwiedziły siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, bawiły się muzycznie w Bibliotece Muzycznej, obejrzały nowości filmowe w Kinie Helios, odpoczywały w Palmiarni i Mini Zoo, kulturalnie spędzały czas w Muzeum Miedzi, uczyły się capoeiry i aikido oraz twórczo rozwijały na pozostałych zajęciach prowadzonych przez instruktorów SDK „Kopernik”.
Integralną częścią półkolonii w „Koperniku” były wycieczki autokarowe, których łącznie zaplanowano aż dwanaście, do różnych miejscowości w okolicy. Dzięki tym wyjazdom dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjne rolnicze sprzęty i kamieniołom w Czaplach, wzięły udział w krótkim kursie zielarstwa w Borówkach, a w Ostaszowie poznały zwyczaje dawnych Indian i uczyły się doić krowę. Niewątpliwą atrakcją było również samodzielne zbieranie jagód w Borówkach i ubijanie masła, które później można było zjeść z własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami w Jakubowie Lubińskim. Z pewnością w pamięci uczestników tegorocznych półkolonii pozostaną również leśne wędrówki w poszukiwaniu skarbu w Pasterniku oraz tworzenie własnych miniaturowych ogródków w Czaplach i warsztaty zduńskie w Jaroszówce, chociaż z Jaroszówki najbardziej chyba zapamiętuje się przepyszną pizzę serwowaną przez gospodarzy. Młyn w Zawadce zapisze się w pamięci jako miejsce olimpiady sportowej, a piękny Ogród Freya w Bukownej będzie wspominany jako oaza spokoju i miejsce magiczne. Uczestnicy półkolonii odwiedzili również bocianią wieś czyli Niedźwiedzice, Edukacyjną Zagrodę Sudecką w Dobkowie, Ekomuzeum Osady Rybackiej w Dziewinie oraz Ośrodek Kultury „Wzgórze Zamkowe” i Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.
„Kopernikowe” półkolonie stały się także okazją do spotkań i prelekcji o charakterze profilaktyczno-ekologicznym, które poprowadzili pracownicy Niepublicznego Ośrodka Terapii Uzależnień, przedstawiciele Straży Miejskiej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Półkolonie w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, prowadzonym przez Legnicką Spółdzielnię Mieszkaniową, zostały wsparte dotacją z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy.

Źródło: SDK Kopernik w Legnicy

FOT SDK KOPERNIK W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 350 dni temu dnia 02/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 2, 2017 @ 3:44 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pracownia-015-1024x681

Bezpłatne zajęcia w Otwartej Galerii Sztuki

Read More →