Robert
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego w Legnicy

Przez   /   14/06/2019  /   No Comments

Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne, warszawskie piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze przedwojenne przeboje, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Teraz usłyszmy je w Legnicy, na finał Satyrykonu. Koncert Warszawskiego Combo Tanecznego odbędzie się 16 czerwca (w niedzielę), o godz. 20.00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.

Za powstanie zespołu odpowiedzialny jest znakomity muzyk Jan Młynarski – syn niezapomnianego Wojciecha Młynarskiego (którego Satyrykon uhonorował w ub. roku tablicą pamięci). Warszawskie Combo Taneczne miało więc wystąpić w Legnicy już rok temu, ale okazało się, że termin Satyrykonu pokrywa się z… terminem ślubu Jana Młynarskiego. Ale co się odwlecze to nie uciecze: zagrają w tym roku, już w najbliższą niedzielę.

Jan Młynarski powołał ten zespół do życia, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Pierwsze szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar. Ich koncerty są wyjątkowym spotkaniem z przeszłością, tradycją i nowym spojrzeniem. Cieszą się ogromną popularnością!

Podczas koncertu w Legnicy wystąpią:
Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika
Maurycy Idzikowski – trąbka
Anna Bojara – piła
Sebastian Jastrzębski- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas
Koncert jest jedynym płatnym wydarzeniem tegorocznego Satyrykonu, ale warto:) 
Bilety w cenie: 65 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca można kupić w Galerii Satyrykon, Rynek 36, tel. 501 504 115


Zapraszamy!

Legnickie Centrum Kultury/ EGO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 95 dni temu dnia 14/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 14, 2019 @ 10:38 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Co Teatr Modrzejewskiej zmienił w Twoim życiu?”

Read More →