PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Koncert na Trzech Króli w Akademii Rycerskiej

Przez   /   02/01/2018  /   No Comments

W sobotę, 6 stycznia, o godzinie 17.00 w Sali Maneżowej odbędzie się koncert – widowisko muzyczne o ciekawych obyczajach ludowych z różnych regionów Polski. Zaprasza Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”.

Publiczność usłyszy mało znane kolędy, pozna ciekawe zwyczaje noworoczne, skosztuje również szczodraków – smakołyków, które pieczono niegdyś na tzw. Szczodry Wieczór.

Szczodraki, czyli niewielkie chlebki, mające kształt podkowy, nazywano również kołaczykami. Miały symboliczną wymowę, pieczono je takie, jaki był miniony rok. Jeśli był urodzajny, lepiono okazałe rogale z najlepszej, białej mąki i nadziewano je farszami z kapusty, sera, grzybów, cebuli czy mięsa. Jeśli rok był biedny, szczodraki były malutkie, z mąki mieszanej, często nawet bez nadzienia, tylko z dodatkiem otrąb. Ale choćby rok, który upłynął, był najgorszy, to w przeddzień Trzech Króli szczodraki musiały być upieczone.

Zapowiada się ciekawy koncert, podczas którego poznamy ciekawe, noworoczne zwyczaje. ZPiT „Legnica” zaprasza całe rodziny.

Bilety: 5 zł za dziecko, 10 zł za osobę dorosłą, są do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36) i w kasie Legnickiego Centrum Kultury (wejście od ul. Chojnowskiej 2, kasa na I piętrze).

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 347 dni temu dnia 02/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 2, 2018 @ 11:42 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jarmark_2018_internet

Jarmark Bożonarodzeniowy w Galerii Piastów

Read More →