saturn
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Kolejny świetny występ legnickich taekwondzistów

Przez   /   16/05/2017  /   No Comments

Trzy medale – złoty i dwa srebrne wywalczyli zawodnicy legnickiego klubu LKT podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do, które rozegrane zostały w Dąbrowie Białostockiej. Legniczanie w tych zawodach zdobyli łącznie 45 punktów w klasyfikacji ministerialnego systemu sportu młodzieżowego.

Medaliści:
- Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach pow. 65 kg,
- Maciej Blicharski – srebrny medal w walkach pow. 75 kg,
- Aleksandra Serafin – srebrny medal w walkach pow. 65 kg.
W Mistrzostwach Polski wystartowało 119 zawodników z 42 klubów, którzy prawo startu w turnieju wywalczyli w kwalifikacjach makroregionalnych. LKT Legnica w klasyfikacji punktowej uplasował się na wysokim 8. miejscu. Tegoroczny dorobek legnickiego klubu to już 62 punkty, które wliczane są do rankingów województw, gmin i klubów rokrocznie prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem dla juniorów pretendujących do reprezentacji Polski, która w dniach 9–16 października wystartuje w XX Mistrzostwach Świata Dublin 2017. Bardzo dobra postawa w Dąbrowie Białostockiej Kamili Kolanowskiej i Maciej Blicharskiego już zapewniły im udział w tym światowym czempionacie.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 401 dni temu dnia 16/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 16, 2017 @ 1:43 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany plik (1)

Rusza sprzedaż biletów na Miedź w Ekstraklasie

Read More →