Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Koleje Dolnośląskie będą jednak budować w Legnicy

Przez   /   07/06/2019  /   No Comments

Zarząd Kolei Dolnośląskich S.A. zdecydował o rozbudowie zaplecza technicznego do obsługi taboru przy ul. Pątnowskiej w Legnicy. Jeszcze trzy miesiące temu analizował, czy nie sensowniej byłoby zlokalizować tę inwestycję w pobliżu dworca głównego we Wrocławiu. Budowa nowego zaplecza technicznego ma ruszyć w połowie przyszłego roku, a jego uruchomienie jest planowane na trzeci kwartał 2022 r.

Spółka informuje, że ogłosiła, że szuka wykonawcy dokumentacji projektowej, dotyczącej rozbudowy zaplecza technicznego do obsługi taboru i że chce w tym celu w pełni wykorzystać swoją działkę przy ul. Pątnowskiej w Legnicy. Tę samą, na której w styczniu 2018 roku, za prezesury Piotra Rachwalskiego, otwarto halę serwisową dla pociągów Kolei Dolnośląskich. Decyzją nowego zarządu KD obok powstaną nowe hale przeglądowe z malarnią, tokarnią, zapadnią, myjnią i szlifiernią. Dzięki temu w zakresie przeglądów i serwisowania swojego taboru, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych zespołów trakcyjnych, Koleje Dolnośląskie S.A. będą samowystarczalne. W perspektywie lat 2022-2033 oszczędności z tego tytułu  mogą wynieść 200 mln zł. Legnicka spółka chce też świadczyć usługi serwisowe i przeglądowe komercyjnie. W ciągu 10 lat spodziewa się 60 mln zł przychodów z takiej działalności.

Inwestycja przy ul. Pątnowskiej została zastopowana w marcu br.. Zarząd Kolei Dolnośląskich odstąpił wówczas od umów z firmą Pre-Fabrykat,  której ekipa Rachwalskiego zleciła wybudowanie za 19,2 mln zł myjni dla pociągów oraz zaadaptowanie starego budynku magazynowego na potrzeby centrum logistycznego. Jako powód wypowiedzenia umów spółka podała wielomiesięczne opóźnienie w realizacji projektów, zawinione przez wykonawcę. 3 dni później Pre-Fabrykat poinformował, że odstępuje od umowy z winy zamawiającego.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zatrzymany audi

Wjechał w motocyklistę i uciekł. Policja go odnalazła

Read More →