agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Kolarskie święto w Legnicy, Jaworze, Chojnowie, Złotoryi

Przez   /   02/05/2017  /   No Comments

4 maja rusza CCC Tour Grody Piastowskie. Na początek rozegrane zostanie kryterium uliczne w Legnicy, gdzie kolarze będą się ścigać ul. Nową, Partyzantów, O. Zbigniewa i Michała, Senatorską, Piastowską  (32 km). 5 maja to 166-kilometrowy etap ze Złotoryi do Jawora. Potem wyścig przeniesie się na jeden dzień w rejon Kotliny Kłodzkiej, by 7 maja zakończy się w Polkowicach.

Start i meta legnickiego kryterium “Gold Lion in Legnica” zostanie ustawiona na ul. Nowej. Kolarze zrobią 20 rund po 1,6-kilometrowej pętli poprowadzonej przez centrum miasta. Zapraszamy kibiców w czwartek od godz. 19 na całą trasę, ale zwłaszcza na ul. Nową i pl Zamkowy, gdzie o godz. 20 odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.

W piątek, 5 maja czeka nas jeden z najciekawszych etapów wyścigu na odcinku Jawor – Złotoryja. Kolarze wystartują o godz. 14 ze złotoryjskiego Rynku i pojadą przez Zagrodno, Jadwisin, Modlikowice w kierunku Chojnowa. Na godz. 14.41 zaplanowana jest pierwsza premia lotna na Rynku w Chojnowie, a na godz. 15.08 druga – przed Złotoryjskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji. Zawodników będzie czekać jeszcze jedna lotna premia –  w Jaworze (godz. 17.21) premia specjalna – w Jaworze (godz. 16.39) oraz premie górskie w Kondratowie, Podgórkach i Pomocnem.

W Złotoryi kolarzy będzie można dopingować na Rynku, ul. Solnej, Kolejowej, Kościuszki, Sienkiewicza, Bolesława Krzywoustego. Trasa wyścigów przez Jawor bieg będzie ulicami: Rynek, Grunwaldzka, Pl. Wolności, Limanowskiego. Wyjeżdżając z Jawor zawodnicy pojadą w kierunku Złotoryi, przez miejscowości: Piotrowice, Męcinka, Pomocne, Myślinów, Myślibórz, by wrócić do Jawora ulicami: Myśliborską, przez most przy ul. Mickiewicza i Chrobrego. Wyścig zakończą na mecie, która usytuowana będzie na jaworskim Rynku (na wysokości Ratusza).

Przejazd kolarskiej elity CCC Tour Grody Piastowskie przez Jawor, w ramach etapu prowadzącego ze Złotoryi do Jawora, przewidziany jest między godz. 16.30 a 18.00. Peleton wjedzie do miasta od ul. Myśliborskiej do Rynku i uda się dalej w kierunku ul. Limanowskiego, skąd wyruszy w stronę Złotoryi. Meta rundy usytuowana będzie na jaworskim Rynku. A około godz. 14.00, w ramach Małych Grodów Piastowskich, najmłodsi adepci kolarstwa wykonają rundę honorową, składającą się z 3 pętli wokół Ratusza.

.Specjalnym, dodatkowym wydarzeniem tego dnia będzie wyścig dla amatorów „Jaworska Pajda Chleba”. To 29-kilometrowa pętla po malowniczych terenach wokół Jawora i finiszem w Rynku. Najmłodsi adepci kolarstwa sprawdzą swoją formę w ramach Małych Grodów Piastowskich. Zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko sportowe. Mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się jednak z utrudnieniami.

- Jawor to nie tylko miasto biegów, fantastycznych akrobatów czy sztuk walki. Do tych wydarzeń dołącza kolarska „Pajda Chleba”, a wraz z nią motywacyjna atmosfera towarzysząca sportowej rywalizacji. Nie co dzień zdarza nam się gościć w Jaworze dwa wyścigi jednego dnia. A tak właśnie będzie 5 maja, kiedy od rana będziemy żyć emocjami amatorów, a po południu kibicować zawodowcom – mówi burmistrz Emilian Bera.
Start honorowy kolarzy w ramach „Jaworskiej Pajdy Chleba” zaplanowano na jaworskim Rynku o godz. 11:00, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku ul. Limanowskiego. Tam odbędzie się tzw. start ostry (ok. 11:20). Dalej trasa pokieruje kolarzy w kierunku Złotoryi. Ok. godz. 12.00 kolarze wrócą do centrum miasta. Dla amatorów to nie lada „wyścig – wyzwanie”, bo jak inaczej nazwać możliwość przejazdu rundą niemal identyczną jak ta, którą pokonują najlepsi kolarze w Europie. I to zaledwie kilka godzin przed ich startem.

UWAGA – utrudnienia w ruchu

W związku z przejazdem kolarzy oraz organizacją startu i mety wyścigów, 4 i 5 maja na terenie miast, przez które wiedzie trasa Grodów Piastowskich,  wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze, opr. PEKA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

db26d1378278ef6e4dc2546d1e4f3f2b

Legnica dostosuje stadion do wymagań dla ekstraklasy

Read More →