Plezia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Obejrzyj film w towarzystwie Tomasza Raczka. W Heliosie

Przez   /   29/10/2013  /   No Comments

Tomasz Raczek  obejrzy z legniczanami film Mikiego Kaurismäkiego ?Droga na północ?. Helios zaprasza na niezapomniany seans.

 

Wśród współczesnych kinomanów Tomasz Raczek cieszy się podobnym autorytetem co niezapomniany Zygmunt Kałużyński, z którym na początku lat dziewięćdziesiątych prowadził w telewizji niedzielny cykl ?Perły z lamusa?. Recenzje, które pisał do Teatru, Filmu, Kina, Ekranu i dziesiątków innych pism, dla wielu były zachętą do kupienia biletu, kasety VHS lub płyty DVD. Ceniono go za to, że z jednakową elegancją zachwala dobre filmy i odradza oglądanie złych. Ma styl i gust, a do tego pięknie włada językiem.

6 listopada w ramach cyklu ?Kino Konserera? Tomasz Raczek przyjedzie do Legnicy na seans w Heliosie i zostanie po filmie, by podyskutować z widzami. Będzie można podzielić się z nim wrażeniami i pospierać, jeśli ?Droga na północ? Kaurismäkiego wzbudzi w kimś inne odczucia.

To również niepowtarzalna okazja, aby rozsmakować się w dobrym kinie. Przed seansem Tomasz Raczek wygłosi krótką prelekcję i wprowadzi widzów w atmosferę twórczości fińskiego reżysera.

?Droga na północ?, która przed kilkoma dniami miała swoją polską premierę, to 25. film w twórczości Mikiego Kaurismäkiego ? opowieść o czterdziestolatku na życiowym zakręcie. Bohater porzucony przez żonę musi nagle zaopiekować się dawno nie widzianym ojcem, wrakiem człowieka, zniszczonym przez alkohol i papierosy. Dla staruszka, który stracił wszystko w życiu, to ostatnia szansa na poprawienie relacji z synem. Ukradzionym z parkingu Pontiakiem Wataliną obaj, życiowi rozbitkowie, udają się na wyprawę do Laponii, by odsłonić jakąś rodzinną tajemnicę

Kto ciekaw, jak to się wszystko skończy, lub chciałby w gronie filmowych koneserów spotkać się z Tomaszem Raczkiem, powinien zarezerwować sobie wieczór 6 listopada na wyprawę do legnickiego kina Helios. Początek seansu: godz. 18.30.

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lekcja-tanca-fot-karol-budrewicz-part-I-58-1

Wybierzcie się na “Lekcję tańca”. Rozdajemy bilety!

Read More →