AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Kawka i Grabowski uczą legniczan robić dubbing

Przez   /   18/08/2014  /   No Comments

W Legnickim Centrum Kultury dobiegają końca dwudniowe warsztaty dubbingu, podczas których profesjonaliści zajmujący się podkładaniem głosu uczą, jak się to robi. Dziś zajęcia prowadzili m.in. aktorzy Beata Kawka i Piotr Grabowski.

Warsztaty to jedna z imprez towarzyszących Letniej Akademii Filmowej. Nie wystarczą, by zawodowo zająć się dubbingiem, ale mogą stanowić punkt wyjścia dla osób, które chciałyby coś robić w tym kierunku. Poza tym – jak przekonuje Beata Kawka – poznane podczas zajęć techniki relaksacji, emisji głosu czy podstawy aktorstwa można wykorzystać w codziennym życiu, chociażby podczas… małżeńskiej sprzeczki.

- Ta grupa zrobiła fenomenalne postępy – chwaliła warsztatowiczów Ewa Kania, która prowadziła zajęcia w Legnicy. – Wczoraj po raz pierwszy stanęli przed mikrofonem, próbowali czytać tekst. Zagraliśmy całe sceny trudnego filmu i okazało się, że świetnie sobie radzą.

- Aktorstwa nie da się nauczyć w trzy godziny. Ale na pewno takie zajęcia pozwolą nabrać świadomości – uważa Piotr Grabowski.

Jakie znaczenie w dubbingu ma barwa głosu?

- Kolosalne – mówi Beata Kawka. – W polskiej wersji językowej filmu głos postaci musi być jak najbardziej zbliżony do oryginału.

Choć zdarzają się wyjątki. W polskiej wersji “Epoki Lodowcowej”, Diego i Sid mówią głosami podobnymi do oryginałów, ale Manfred nie. W tym przypadku udało się przekonać wytwórnię, by zgodziła się na dubbing w wykonaniu Wojciecha Malajkata.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3538 dni temu dnia 18/08/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 29, 2014 @ 1:22 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

96f1d-438163170_942776454517924_4384832171293555713_n

Werdykt 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Read More →