PWSZ_prezentacje

Karatecy z Polski i Czech walczyli w Legnicy

Przez   /   27/05/2019  /   No Comments

W dniu 25.05 2019 w Legnicy, w hali widowiskowej OSiR przy ul. Lotniczej 52, odbyły się dwie imprezy sportowe karate olimpijskiego : Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ( 12-13 lat) w ramach rywalizacji OSSM oraz XXVIII Puchar Dolnego Śląska w Karate – Silesia Cup 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego.

W zawodach startowało około 162 zawodników z 10 klubów karate województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz jeden klub czeski z Ostravy. Rywalizacja zaczęła się o 09.00 a zakończyła o 16.30. Z ramienia Urzędu Miasta nagrody dla uczestników Mistrzostw i Pucharu wręczał jego przedstawiciel Henryk Zdanowicz. Puchar był obsługiwany przez portal KarateCup. Tam też znajdują się wyniki medalowe: https://silesiacup.karatecup.pl/.

Najlepszym Klubem został WKSA Budokan z Wrocławia – 65 pkt.. Najlepszą zawodniczką została Nina Kandalíková z ATTFiS Ostrava. Najlepszym zawodnikiem został Dominik Popelka z ATTFiS Ostrava.. Najlepszą zawodniczką KKS TORA została Kinga Hanysz a najlepszym zawodnikiem KKS TORA został Marcin Hamryszak. W XXVIII Pucharze Dolnego Śląska zostało rozegranych 48 konkurencji kata indywidualnego, drużynowego i kumite indywidualnego. KKS TORA w punktacji medalowej zajęła 4 miejsce, a w posumowaniu punktowym 3 miejsce zdobywając 53 pkt. Zawodnicy KKS TORA spisali się wyśmienicie walcząc z całych sił o wyniki medalowe, które złożyły się na ten wspaniały sukces. Patryk Paros został uhonorowany jednorazowym stypendium od Zarządu KKS TORA, za zdobycie 2 miejsca na MP juniorów i młodzieżowców w Poznaniu, w kwietniu br.

Serdeczne podziękowanie dla osób, które pomagały w organizacji turnieju a w szczególności dla Marka Dula, Sylwii Gołubicz, Stanisława Nowickiego oraz Państwa Kamińskich za wydatną pomoc w logistyce turnieju. Ponadto, podziękowania dla Norberta Nowickiego za udostępnienie busa transportowego. Wspaniale spisali się wszyscy startujący zawodnicy TORA KARATE TEAM, których nadzorowali i kierunkowali: trenerka Kamila Dymidziuk i trener Adrian Niciejewski. GRATULACJE.

Źródło: KKS TORA LEGNICA

• Publikowany: 1794 dni temu dnia 27/05/2019
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 27, 2019 @ 12:26 pm