RITEX
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Karatecy z TORY spisali się w Czechach na medal. 9 medali!

Przez   /   18/10/2018  /   No Comments

Podczas międzynarodowego Turniej Karate „Trutnovsky Dracek”ośmioosobowa ekipa zawodników KKS TORA zdobyła 9 medali: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Jest to wspaniały prognostyk, przed zbliżającym się Pucharem Polski oraz XIX CUPRUM CUP – imprezami organizowanymi w Legnicy.  W trutnovskim turnieju startowało 290 karateków z 32 klubów z Czech, Słowacji i Polski.

Kinga Hanysz po raz kolejny święciła swój tryumf, zdobywając 3 medale: 1 złoty i dwa srebrne. Udowodniła, że jest niepokonana w kata i kumite młodziczek. Wspaniale kontroluje walkę wyprowadzając dynamiczne ataki „gyaku zuki”, zakończone zdobyciem punków. Złoto po trudnych walkach zdobyła Natalia Mojzyk w kumite kadetek +55 kg. Jakub Szczepakowski szedł jak burza w ktg żaków -41 kg zdobywając swoje złoto. Nikola Kozłowska miała dużo szczęścia w losowaniu i walcząc w kumite kadetek -50 kg zdobyła swoje kolejne złotko. Drużyna kadetek w składzie Kinga, Natalia Mojzyk i Natalia Cerkowiak, po trudnej rywalizacji zdobyła srebro w kata drużynowym. Na uwagę zasługują walki naszej debiutantki w barwach KKS TORA Wiktorii Makowieckiej , która wspaniale walczyła i w zasadzie mając w kieszeni zwycięstwo w walce o wejście do finału, jednak go nie dowiozła do podium ( hansoku za kontakt).

Bardzo dużo wysiłku, włożył w start Marek Mazur, który startował w kata i kumite żaków -35 kg ale niewiele zabrakło mu do miejsca medalowego. Nasze zawodniczki muszą jednak popracować nad szybkością ataków, odpowiednim dystansem w czasie ataku punktowego oraz na wyborze odpowiedniego momentu ataku.

Zawodnikami opiekował się trener Jacek Rusek, który wspomagał starty zawodników. Dziękujemy oraz GRATULACJE dla całego Teamu TORY.

Złote medale:

Natalia Mojzyk – kumite kadetek + 55 kg

Nikola Kozłowska – kumite kadetek – 50 kg

Kinga Hanysz – kata młodziczek

Jakub Szczepakowski – kumite żaków -41 kg

Srebrne medale:

Kinga Hanysz – kumite młodziczek +50 kg

Kata drużynowe młodzików – Natalia Mojzyk , Natalia Cerkowiak, Kinga Hanysz.

Brązowe medale:

Wiktoria Makowiecka – kumite kadetek + 55 kg

Natalia Cerkowiak – kumite kadetek + 55 kg

Smolarek Zuzanna – kumite żaczek +35 kg

4 -5 miejsce:

Marek Mazur – kata żaków

Smolarek Zuzanna – kata żaczek

Źródło: Jacek Rusek/ KKS TORA Legnica

FOT. KKS TORA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 184 dni temu dnia 18/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 18, 2018 @ 8:30 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piknik-768x512

Będzie Piknik Siatkarski w parku Miejskim w Legnicy

Read More →