Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Karatecy z legnickiej Tory stanęli na pudle w Szczecinie

Przez   /   04/12/2018  /   No Comments

W niedzielę w hali sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie, odbył się XX Mikołajkowy Turniej Karate “Samuraj Cup” o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. W rozegranych konkurencjach uczestniczyło 292 zawodników reprezentujących kluby z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.


W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Klub Kamikaze Szczecin przed Klubem Samuraj Szczecin i Klubem Tora Legnica. Nagrody dla zawodników wręczał Wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak. A dodatkowe souveniry dla wszystkich uczestników turnieju wręczał św.Mikołaj – niebywała atrakcja. Organizator bardzo dobrze przygotował się do przeprowadzenia rywalizacji na różnych poziomach.

Na uwagę zasługują: nagrody, rozgrywki na 3 tatami oraz czas trwania zawodów, które zakończyły się o 16.30. Trzynastoosobowa ekipa zawodników KKS TORA odniosła wspaniały sukces zdobywając 12 medali: 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Wyśmienicie spisali się młodzi zawodnicy teamu: Marek Mazur, Alan Kałka i Marcin Bojanowski zdobywając wyniki w kata i kumite. Zasłużone złote krążki zdobyły dziewczęta Nikola Kozłowska i Zuzanna Smolarek. Najwięcej wyników medalowych TORA zdobyła jednak w konkurencjach kumite indywidualnego, co wynika ze szkolenia treningowego.

Dosyć ciekawie zaprezentowali się zawodnicy, którzy nie zdobyli wyników medalowych: Maksymilian i Maks. Jak na pierwsze starty fajnie i ambitnie. Bez sukcesów na tym turnieju, faworytka Kinga Hanysz . Sporo błędów w kata i spóźnione reakcje w kumite. Bardzo dobrze wspierali się wszyscy zawodnicy teamu w czasie startów.

Młodzi sędziowie Grzegorz Górski i Piotr Stężycki, zaliczyli swoją pierwszą praktykę sędziowską. Serdeczne podziękowanie dla Tomka Masłowskiego za wypożyczenie busa oraz wspaniałe przyjęcie przez obsługę hotelu Panorama w Szczecinie.

Gratulacje dla teamu KKS TORA !!!

Złote medale :

Nikola Kozłowska – kumite kadetek – 52 kg

Marek Mazur – kumite żaków -37 kg

Zuzanna Smolarek – kumite żaczek + 37 kg

Srebrne medale :

Patryk Papros– kumite kadetów -57 kg

Alan Kałka – kumite młodzików + 45 kg

Kata drużynowe młodzików – Alan Kałka, Marek Mazur, Jakub Szczepakowski.

Brązowe medale :

Wiktoria Makowiecka – kumite kadetek + 52 kg

Alan Kałka – kata młodzików

Marek Mazur – Kata żaków

Jakub Szczepakowski – kumite młodzików +45kg kg

Marcin Bojanowski – kata żaków i kumite żaków +37 kg

4 -5 miejsce :

Maksymilian Pietrzyk – kumite młodzików +45 kg

Górski Krzysztof – kata żaków

Kinga Hanysz- kata młodziczek

Kuhn Maks – kumite młodzików +45 kg

Górski Michał – kata 8-9 lat

Źródło: Klub Karate Shotokan “TORA”

FOT. KLUB KARATE SHOTOKAN “TORA”

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 166 dni temu dnia 04/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 4, 2018 @ 11:02 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →