Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Karatecy z Dolnego Śląska rywalizowali w Legnicy

Przez   /   22/05/2017  /   No Comments

W dniu 21.05 2017 w Legnicy odbyły się dwie imprezy sportowe karate olimpijskiego WKF: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ( 12-13 lat) w ramach rywalizacji OSSM oraz XXVI Puchar Dolnego Śląska w Karate WKF – Silesia Cup 2017 pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego. W zawodach startowało około 250 zawodników z 18 klubów karate województw: śląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Rywalizacja zaczęła się o 09.00 a zakończyła o 17.30. Czterema zespołami sędziowskimi kierował Sędzia główny – Remigiusz Powroźnik -sędzia międzynarodowy EKF Polskiego Związku Karate. Z ramienia Urzędu Miasta nagrody dla uczestników Mistrzostw wręczał Ryszard Białek.

Najliczniejszym i najlepszym Klubem został WKSA Budokan z Wrocławia. Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Bartoszewska Z LKS Zarzewie Prudnik. Najlepszym zawodnikiem został Oskar Szkolnicki z LKS Zarzewie Prudnik. Najlepszą zawodniczką KKS TORA została Martyna Gibasiewicz a najlepszym zawodnikiem KKS TORA został Patryk Stohnij.

W XXVI Pucharze Dolnego Śląska zostało rozegranych 58 konkurencji kata indywidualnego, drużynowego i kumite indywidualnego. KKS TORA w punktacji medalowej zajęła 2 miejsce zdobywając 174 pkt.

Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali w organizacji turnieju a w szczególności dla Pana Marka Dula, dla Pana Mulawy oraz Państwa Stężyckach za wydatną pomoc w logistyce Mistrzostw. Ponadto, podziękowania dla firmy Tomkiewicz za udostępnienie busa transportowego. Wspaniale spisali się wszyscy startujący zawodnicy TORA KARATE TEAM, których nadzorował i kierunkował trener Fabian Sulisz .