Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Karatecy KKS TORA zdobyli 7 medali w Czechach

Przez   /   04/03/2019  /   No Comments

02 marca w miejscowości Trutnov (Czech) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate, w którym startowało 349 karateków z 29 klubów ze Słowacji, Polski, Czech. Organizator bardzo dobrze przygotował się do przeprowadzenia rywalizacji na różnych poziomach, przygotowując rywalizację na 5 tatami. Jedenastoosobowa ekipa zawodników KKS TORA odniosła wspaniały sukces zdobywając 7 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe.

Był to turniej sprawdzający wyszkolenie naszych zawodników, po okresie rozprężenia jakimi były ferie zimowe. Jest to wspaniały prognostyk, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów młodszych, juniorów i U-21 w Poznaniu oraz MMMłodzików, które odbędą się w maju br. w Legnicy. Niewątpliwie starty zawodników w czeskim turnieju, nie należą do łatwych, ponieważ jest bardzo duża liczba startujących zawodników w konkurencjach ( od 9 do 18 ) i medaliści muszą walczyć od 3 – 5 rund aby odnieść sukces. Na uwagę zasługuje wysoki poziom wyszkolenia czeskich zawodników.

Bardzo dobrze spisali się legniccy zawodnicy: Jakub Szczepakowski, Piotrek Stężycki, Wiktoria Makowiecka, Patryk Papros, Nikola Kozłowska Alan Kałka i wspaniałe zawodniczki z Prochowic: Kinga Hanysz, drużyna kata Daria Dykas, Natalia Mojzyk i Natalia Cerkowiak. Jakub Szczepakowski miał dobry dzień, idąc jak burza do 1 miejsca. Wiktoria była blisko 1 miejsca ale w finale odezwała się mała kontuzja. Piotrek w finale nie zabłysnął szybkością ale w tym dniu miał trudne zadanie, ponieważ sprawował jednocześnie funkcję sędziego. Drużyna kata kadetek wykonała dość ciekawie Gojushiho sho i Enpi. Natomiast w kumite kadetek, dziewczętom zabrakło trochę szczęścia w zdobyciu 3 miejsca. Alan Kałka nie miał szczęścia do wyników medalowych startując w kumite młodzików. Stoczył pierwszą wygraną walkę w kumite młodzików -41 kg, ale następną i repasażową przegrał 4 : 5 z utytułowanym zawodnikiem z Czech.

Cała ekipa Klubu TORA spisała się bardzo dobrze w kontrolnym starcie, jednak zawodnicy w najbliższym czasie, muszą popracować nad kondycją oraz zmiennością ataków w kumite a zawodnicy w kata nad siłą technik i kime. Zawodnikami opiekował się trener – Jacek Rusek. W 30 osobowej ekipie sędziów turnieju w Trutnov – 5 sędziów KKS TORA zaliczyło praktykę międzynarodową. Dziękujemy oraz Gratulacje dla całej ekipy TORA, TORA. Brawo!

Źródło: KKS TORA

FOT> KKS TORA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 76 dni temu dnia 04/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 5, 2019 @ 4:20 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dji_0053,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Najlepsi młodzi lekkoatleci z Dolnego Śląska w Legnicy

Read More →