basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kaczawa stale przybiera. Nadciągają kolejne deszcze

Przez   /   02/06/2013  /   No Comments

Choć na punkcie pomiarowym w Duninie Kaczawa podniosła się ponad stan alarmowy, Legnica jest bezpieczna. Służby miejskie na bieżąco monitorują przyrost wody. Z prognoz meteorologicznych wynika, że dziś jeszcze można się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Padać ma też w nocy i jutro.

W Duninie Kaczawa osiągnęła stan 200 cm, ale miastu na razie nie zagraża. Zgodnie z procedurami, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Legnicy ogłasza pogotowie alarmowe dopiero przy 290 cm. Na razie zarządząno tylko stały monitoring. Kontrola punktów pomiarowych na ul. Jaworzyńskiej i Kormoranie nie wskazuje na zagrożenie powodziowe: woda wciąż płynie tam poniżej łaty wodowskazowej. Strażnicy miejscy na bieżąco składają meldunki o zmianach sytuacji.

Choć opady ustały, a zbiornik retencyjny Słup wciąż przyjmuje nadmiar wody, Kaczawa nie przestaje przybierać. Ta tendencja wzrostowa może się utrzymać, bo prognozy pogody nie zapowiadają rychłego rozpogodzenia. Najnowszy komunkat Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed mogącymi dziś wystąpić  burzami. Prognozowana wysokość opadów w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim waha się od 15 mm do 25 mm, miejscami od 30 mm do 40 mm, zwłaszcza w dorzeczach Bobru i Nysy Łużyckiej. W rejonie Legnicy można się dziś spodziewać przelotnych opadów. Intencywnej popada w nocy i jutro po południu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2022 dni temu dnia 02/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 2, 2013 @ 11:13 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →