PWSZ_MOTO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Już 20 lipca pierwszy mecz Ekstraklasy w Legnicy

Przez   /   05/07/2018  /   No Comments

Na Stadionie Miejskim im. Orła Białego trwają ostatnie prace przed inauguracją Ekstraklasy w Legnicy. Na modernizację obiektu miasto przeznaczyło w tym roku ponad 700 tys. zł. Miedź Legnica rozegra tutaj swój pierwszy mecz z Pogonią Szczecin już 20 lipca.

Jaki jest zakres prac? – Zmodernizowaliśmy już kabiny komentatorskie – mówi Ewelina Łagosz, kierownik działu technicznego Ośrodka Sportu i Rekreacji zarządzającego stadionem. – Zamontowana została w nich nowa klimatyzacja i folia przeciwsłoneczna na szybach. Dzięki temu poprawią się warunki pracy dziennikarzy. Rozbudowaliśmy system multimedialny do obsługi telebimu.

Gotowe jest już także nowe przyłącze energetyczne, z którego będą korzystały wozy transmisyjne. Na trybunie A zainstalowano dwie dodatkowe kamery monitoringu, a trzecią przy wjeździe na stadion. Kolejne pięć kamer zamontowano w kabinach kasowych. W sumie monitoring stadionowy liczy 30 kamer, podnoszących poziom bezpieczeństwa.

Obecnie trwają prace związane z obniżeniem ogrodzenia trybun A i B do wysokości 1,2 m od płyty boiska. Z kolei trybuna C, gdzie zasiadają fani Miedzi, zostanie wygrodzona. Na trybunie D, przeznaczonej dla kibiców drużyny przyjezdnej, zamontowana zostanie siatka, która poprawi bezpieczeństwo. Rozbudowywany jest również system identyfikacji kibiców.

Odnowiono szatnie piłkarzy Miedzi i gości. Zostały pomalowane na kolor niebieski, w barwach naszej drużyny. Znajdą się w nich nowe meble, czyli szafki z ławkami – w sumie 50 sztuk. Trwa jeszcze malowanie ścian na korytarzach.

To nie wszystko. Na trybunie A instalowany jest system TRACAB, składający się z sześciu kamer. Dzięki niemu m.in. widzowie oglądający spotkania Ekstraklasy mogą obejrzeć różne statystyki meczowe w atrakcyjnej formie graficznej. Będzie on także przydatny szkoleniowcom naszej drużyny. Na słupie oświetleniowym przy trybunie A montowana jest antena, która zapewni szybki dostęp do internetu.

- Cieszę się, że nasz stadion miał znaczący wpływ na sukcesy Miedzi Legnica – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. – Tworzyliśmy coraz lepsze warunki do gry i treningu dla klubu i komfort dla kibiców. Dzisiaj warunki te są jeszcze doskonalone, dopieszczane i unowocześnianie.

Dodajmy, że w niedawnym rankingu Polskiego Związku Piłkarzy po raz drugi z rzędu zawodnicy za najlepszą murawę uznali tę w Legnicy. Podziękowania za to należą się pracownikom legnickiego OSiR-u, którzy dbają o nawierzchnię legnickiego stadionu, tak aby za każdym razem była ona w znakomitej kondycji.

W piątek, 20 lipca, inaugurujemy Ekstraklasę w naszym mieście. Jak przygotowują się do tego wydarzenia główni aktorzy?

- Piłkarze Miedzi Legnica wrócili już z Opalenicy i po wolnym poniedziałku, we wtorek wznowili treningi. Legniczanie w tym tygodniu zejdą z obciążeń treningowych i skupią się przede wszystkim na treningach taktycznych. W trzecim tygodniu przygotowań do zbliżającego się sezonu Ekstraklasy Miedź będzie trenowała w Legnicy. A w sobotę w Kielcach zmierzy się z mistrzem Grecji, drużyną AEK Ateny – informuje klub.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 80 dni temu dnia 05/07/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 5, 2018 @ 4:16 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2018-faurecja-sponsorem-miedzi_1537449818_9818

Faurecia nowym sponsorem Miedzi Legnica

Read More →